Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen minőségű alkatrészekkel...

Milyen minőségű alkatrészekkel felszerelt devron bicikli ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Sajnos "még" nem nagyon értek hogy mi micsoda, és melyik a legjobb választás akár komplett bicikliben akár alkatrészekben ezért szeretném 1-2 hozzáértő segítségét kérni hogy érthetően definiálja hogy milyen alkatrészek vannak abban a bicikliben amit sikerült megvennem. :)


120.000ft ált a rendelkezésemre és a speedbike üzletben vásároltam mert eléggé nagy választékú üzletnek tűnt.


A vas: Devron riddle H 0.9 (29")


Link: [link]


Specifikáció:

Első váltó Shimano TX, FD-TX50-6, 3 fokozatú

Hátsó váltó Shimano Tourney TX, RD-TX55, 7 fokozatú

Váltókar Shimano Altus 3x7s, EZ-Fire Plus

Hajtómű Devron 24/34/42T, 170-175-180 mm alumínium

Középcsapágy 68/115mm

Fogaskoszorú Shimano Tourney MF-TZ31, 7 fokozatú, 14-34T

Lánc KMC Z50 1/2" x 3/32"

Fék Devron mechanikus tárcsafék, 180 és 160 mm-es féktárcsával

Fékkar -

Váz Devron alumínium 6061

Villa Zoom 29", rugóút: 100mm, rugós

Kormánycsapágy CH-9280TBW, félintegrált

Kormány Devron, 620 - 680mm, ф31,8mm, emelkedés: 20mm, alumínium

Kormányszár Devron, emelkedés: 7, 60-80-90-100mm hossz, ф31,8mm

Nyeregcső Devron ф31,6, 300mm, alumínium

Nyereg DDK Speed Pro Race X5

Pedál FP-806

Első agy Devron 32 lyukas, QR9mm, anodizált fekete

Hátsó agy Devron 32 lyukas, QR9mm, anodizált fekete

Felni 29", 32 lyukas, Devron logóval

Külső gumi Rubena Cheetah, 29 x 2.1

Vázméretek S – 420mm - 16.5” | M – 457mm - 18” | L – 495mm - 19.5” | XL - 533mm - 21"

Súly (pedál nélkül) 14,70 Kg



Nem fogom annyira extrém helyeken használni mint a nagyon profik , inkább közúton illetve bp vonzáskörében erdős részen mennék vele.


Patika új a bicikli , 115.000ft volt az ára.


Amit kb 30km letekerés után észrevettem hogy a tárcsafék sokszor kissé beleér a tárcsába, ( ez lehet hogy azért van mert új és még kopik) remélem idővel megszűnik.


Minden érdekelne hogy kb milyen minőségű dolgok vannak mert ha valami nagyon nem olyan azt lecserélném egy idő után ahogy az anyagi helyzetem megengedi.


Köszönöm szépen


Oli 27



#H0.9
2016. máj. 9. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Háát, eléggé kifogtad a legalját......

Mindenből a létező leggagyibb van rajta....

Ha nem értesz hozzá mondjuk ugyse veszed észre a különbséget pl egy full Deore-os bringához képest (ami még mindig csak a hobbikategoria). szoval inkabb ne cserelj semmit mert az eggyik lkatresz csereje magaval hozza masik alkatreszet is es a gatyad is ramegy... (pl ha lecserelned a menetes agyad kazettasra, akkor sort is kene cserelned, (sajna 7es kazettasban nehez strapabiro kazit talalni, ugyhogy erdemesebb mar 8asban gondolkodni,ha mazlid van neha felbukkan nehany NOS örökéletü 900as xtr vagy 737es xt 8as sor, esetleg titan 950es xtr) valtokarokat stb)

2016. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Wow :( hát igaz ami igaz hogy ezért az árért nem vártam hogy top top lesz hanem pontosan sejtettem hogy belépő szintűt kapok ebből a kategóriából.


Az árat azért megéri amennyiért vettem a boltban ?


Tudom hogy valakinek a hidraulikus féktárcsája többet ér mint az egész biciklim :)

2016. máj. 9. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen legalját ? Ezt a felszereltséget nem ebben az árban Btwin Xfact se tudja . Kerék is nagyobb , a ZOOM villa 22 ezer és 100mm es ,az alap Suntour olcsóbb és gyengébb . A váltókarok se alap Shi revo . Alap jobb mtb 60-70 től nyitnak , ez jó vétel .
2016. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó vétel, ha belépő kategória elég... Én pl most adtam el egy 2 éves merida big nine tfs 300 at 95000 ért kb 200km-tettem vele... Na az jó vétel volt annak aki megvette... Ez az alja a 29 eseknek...
2016. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A váltó kattog egy picit . Barátnőmnek van egy jó bringája (Peugeot merida juliet 5) deore váltóval 9 sebességes .... félelmetes .. az enyém ahoz képest milyen ? Elég hangosan vált ami zavar egy picit főleg úgy hogy azért ez sem a legolcsobb bicikli . Első szervizbe vitelnel valahogy lehet ezen halkitani vagy ez ilyen marad ?
2016. máj. 21. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:

itt a sorrend shimano alkatrészek esetében legolcsóbbtól a legjobb ig:

Tourney-Altus-Acera-Alivio-Deore-DeoreLX-DeoreSLX- DeoreXT- DeoreXTR

2016. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!