Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok nekem viszonylag hamar...

Tudtok nekem viszonylag hamar (<30 perc) alatt elkészíthető, alacsony szénhidráttartalmú ételeket?

Figyelt kérdés
A diétámhoz kellene, de nem bírom, hogy csak csirkemellet, esetleg lazacot eszem. Picit így unalmas a táplálkozásom. Nem tudtok olyan húsfélét, vagy bármit, aminek alacsony a szénhidrát tartalma, és mellé tökéletesen passzol valami zöldség esetleg rizs köret, mint szénhidrátforrás?

2014. aug. 4. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Történetesen a húsnak zéró a szénhidráttartalma, a rizsnek meg elég sok, s a glikémiás indexe sem kifejezetten alacsony.


Miért kell diétáznod? Nem mindegy a tanácsadáshoz. Zöldségek, különösen az zöld zöldségek jó szénhidrátforrások.

2014. aug. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
csirkemell, rizs, saláták, kevés sovány sajt,sovány túró, teljes kiőrlésű kenyér, halak - diéta alatt ilyesmit kell enni és mozogni a te kreativitásodon múlik milyen formákban készíted el, de sajnálom ne tudom azt írni hogy egyél lighteket, mert ez hazugság lenne, a diéta megvonással jár. és a szervezetnek minden nap ugyanazokra a tápanyagokra van szüksége, olvasd el a sárga kapszula c könyvet!
2014. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van rajtam kb 5 kiló felesleg. 26 éves vagyok, 175 cm, 76 kg. Egész izmos testfelépítésem van, de a hasamra rakódott pár kiló, is hiába mozgok, nehezen vesztek a súlyomból, ezért szeretnék változtatni az étrendemen.
2014. aug. 4. 22:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Én mostanában ezt csinálom:


fél csirkemell felkockázva

fél paradicsom felkockázva

fél paprika felkockázva

egy jó maroknyi borsó (fagyasztott)

kb. negyed vöröshagyma felkockázva

pár pötty fokhagymakrém

két-három "köpetnyi" ketchup

egy-két kupaknyi citromlé (pici kupak)

- ezek jól összepirítva.

Párolt zöldségkörettel, pár szem pici hajában főtt krumplival (ez az apró fajta), és savanyúság.


Így finom, mert van benne íz is (főleg a ketchup, ami ad neki kicsi szaftot is), de azért mégis "fogyókúrás".

2014. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A húsnak nincs szénhidráttartalma.

Tojásételeket is ehetsz.

2014. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ne naturan susd, valtogasd a fuszereket..ha birod, intenzivebbet pl oregano is hasznalhatsz.
2014. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Rakott karfiol rizs nélkül, sajttal a tetején. Plusz sütési idő, de ez is megvan 30 perc alatt. Fasírt zsemlemorzsa helyett túróval (nem érződik rajta) sütőben sütve.
2014. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 GVS válasza:
Szia! Én szakácsnak tanulok és azt tudom neked mondani, hogy a húsban nincs szénhidrát. Szinte bármit ehetsz, ami nem zsömle, kenyér, kifli és tésztaféle. Magyarországon nem mindenesetben a zsíros ételektől híznak el az emberek, hanem sajnos a szénhidráttól. A szénhidrát szinte azonnal zsírrá alakul át a szervezetben. Gombát egyél, az jó húspótló anyag, ellenben nem tartalmaz vitaminokat.
2014. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elmagyarázná nekem valaki, hogy az első válasz miért is lenyomva ennyire? Teljesen helytálló, minden szempontból.
2014. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!