Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miert nehez tekerni?

Miert nehez tekerni?

Figyelt kérdés
Mi a baj a biciklimmel? A valtohoz ugyan nem ertek es nem is szoktam allitgatni. Beallitotta a szervizes egy kozepesre meg par eve. Most olyan mintha ezerszer nehezebb lenne tekerni mint akkor, de a valto ugyan ugy van azota is. Talan olajozni kell a lancot? vagy elallitodik magatol? Mi lehet a a baj?

2016. jún. 11. 06:16
 1/5 tothp ***** válasza:

Háát néhány év alatt akármi is történhetett


Váltó

lánc

szoruló agy

megfelelő keréknyomás!!!!

vagy csak simán öregszel.

Nem kéne neked egy egysebességes bicikli? Ha már úgyse használod a váltót. Csak fölöslegesen cipelsz 3-4 kiló extra súlyt.

2016. jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt érdemes tudni hogy a lánc nyúlik és kopik ha minden terepviszonyon és felületen egy sebesség fokozaton hajtod . A hátsó lánckerék is elkopik a hajtómű is . A váltó használata nem komplikált , emelkedőn az első kisebbre és a hátsó két nagyobbra tedd . Lejtőn sík úton elől és hátul is a közepes fogaskereken legyen . A gép kora is befolyásolja a működését , a kerekek csapágyát zsírozni és cserélni kell évek múltán . A hajtómű tengelye monoblokkja is öregszik. Szóval alapos vizsgálat ráfér , hasznos infót a kerékpárguru tud adni a youtube videóin .
2016. jún. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4 eves a bicaj es nagyon ritkan volt hasznalva. Kb havonta 1-1 napot nyaron. Egyebkent pedig nem kinn allt az idojarasbak kiteve, hanem futott es zart taroloban.
2016. jún. 11. 17:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Vidd be egy kerékpárboltba, pikk-pakk megoldják neked, sőt még ezt a váltás dolgot is szívesen megmutatják! :)

A szomszédban biztos van fiatalabb gyerek, ő is meg tudja neked mutatni, nem szégyen! Inkább, mint hogy eless!


Amúgy a kormányon van a fék mellett váltókar, annak a pöckét kell megnyomni! Amin 2db pöcök van, ott a közelebbivel jobbra, a távolabbival balra viszed a láncot. Kattan és átteszi a váltó a másik fogaskerékre a láncot! Általában ha magadtól előre tolod, akkor balról jobbra megy egyet a lánc (elől a nagyobb felé, hátul a kisebb felé, 2 pöckösnél a közelebbi előre tolása), magad felé húzva balra megy (2 pöckösnél a messzebbit magad felé húzod). Bal kéznél szokott lenni az 1., jobbnál a hátsóhoz való, de fordítva is lehet, de mindenképp ugyanúgy ahogy a fék van!

Elől nagy-hátul kicsi kombinációkat nehezebb tekerni, ha elől a középsőre teszed, már jobb, de akkor hátul is a középső pár darabot használd, hogy a lánc ne legyen keresztben! A legkisebb első és hátul a legnagyobb felső fogaskerékkel lehet nagyon könnyen tekerni, azzal dombra is fel lehet menni egyszerűen!

Viszont gondolom nincs jól beállítva, ezért is lenne érdemes szakembernek megmutatni! 3-600Ft-ért beállítják, annyit megér!

Így illik használni, hogy tartós maradjon:

Legnagyob elől - hátul a 3-4db legkisebb

Középső - 3-4 középső hátul

Legkisebb elől - 3-4db legnagyobb hátul

Lesznek közte átfedések, de az nem baj! Ha hátul 7db kerék van, akkor 3db-ot szoktak a kicsi és nagy elsőhöz használni, ha 8-9 is van, akkor 4db is lehet!

Próbáltam nagyon egyszerűen írni, remélem segítettem valamennyit! :)

2016. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hogyan működik, csak nem szoktam használni, mert macerás. Recseg-ropog állítgatáskor mióta megvan a bicaj Külön meg kell állni hozzá és matekolni, hogy jó pontosan, mikor nem recseg és ilyenek. Egyébként nyertem a biciklit egy játékon, ezért van rajta a váltó. A szerelők meg átvernek! Én olyannal még nem taliztam aki segíteni akart volna. 2 van a környéken ahol lakok, de lehúzósak.Nem hogy megmutatna bármit is, sutyiba csinálnak mindent a műhelyükbe, ahova bemenni nem szabad. Ez a bicaj max 15 alkalommal volt használva, így nem hiszem, hogy elkopott volna benne valami.
2016. jún. 14. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!