Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy átlag ember mennyi idő...

Egy átlag ember mennyi idő alatt tud lebiciklizni 30 km-t?

Figyelt kérdés
Egy nem nehéz terepen.

2016. júl. 5. 15:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
12%
Max 1 óra ha nem tököli el...
2016. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Jó az 75-90percnek is.

Néha mikor 1-1 ismerős megy valahova mert dolga van, vele tartok és 20-25-nél többel nem nagyon mennek.

2016. júl. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

Nekem 2 óra alatt elég lazán menne ideális körülmények között, de ha igyekszem s megfelelő a terep, lehet másfél is :) Erős s nem megfelelő irányú szélben lehet 3 óra is.


Agyváltós biciklim van, 3 sebességes, de gyakorlatilag egynek van értelme. Ritkán biciklizem, de el jutok jutni A-ból B-be, ideális körülmények között (pl. kis forgalom). Síkon 30 km/h fölé nem tudok menni semmiképp, de az is fárasztó, 2-3 percre szoktam ennyire megnyomni.. Kényelmes sétatempóm 18 km/h, de bírok kicsit többet, csak koncentrálnom kell rá.

Sok múlik azért a bringán, persze az edzettségen is, de az átlagember sem edzett, izmos.

2016. júl. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 tothp ***** válasza:
100%
Laza, nem izzadós tempóban, könnyű terepen, normális biciklivel másfél óra. Le lehet túrni 50 perc alatt is, de az már sportosabb tempó..
2016. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. :)
2016. júl. 5. 16:57
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is agyváltós van, csak 12 fokozatos.

Nagyon sok mindentől függ. Hol van az a 30 km, milyen a terep, milyenek a légviszonyok (szembe-oldal-hátszél, vagy erdőben- mélyedésekben megállt fülledt csökkentett oxigén tartalmú levegő stb stb), milyen az időjárás- közlekedés, milyen kerékpárral


Ha szépen fokozatosan tudod felépíteni az utat (amihez sok váltási lehetőség kell a kerékpárra, hogy az energiád ne menjen kárba), akkor sok energiát spórolsz meg, és gyorsabb is lehetsz. Ha mindezt egy jó kerékpár úton tudod véghez vinni, akkor még jobban járhatsz. Ha még edzettséged is lesz hozzá, az még több idő, pláne ha még a szervezetedet is elláttad minden tápanyaggal (fontos az elvesztett ásványi anyagok, és a folyadék pótlása, meg az izmokat is etetni kell).


Egy átlag ember szerintem olyan 70-100 perc alatt tenné meg. Szerintem egy kilométert nem tekerné 3 percnél tovább, de mondom ez az én véleményem, szóval a 100 perc azt soknak vélem, de ez függ a fentiektől. Egy szakadt mtb-al simán lehet tekerni 1 km-et akár 4-6 percig is nem szembe szélben sík terepen.

2016. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Laposan 60-90 perc közé tenném.
2016. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
66%

1,5 óra átlagembernek.

30 km/h 1 órán keresztül átlagemberes bicóval átlagemberként szerintem esélytelen.

2016. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

3. voltam s konzultáltam a párommal, akinek sokkal több sebességes, de szintén normál bringája van, biciklivel jár munkába (napi 16 km) és nyilván gyorsabb nálam, mert ennél csak gyorsabb lehet valaki. Ereje teljében levő könnyű fizikai munkás férfi, aki télen-nyáron bringával jár dolgozni (esőben nem, hóviharban igen, mert olyankor nem tud kiállni a kisautóval, nem aszfaltos út mellett lakunk s hegyen), szintkülönbséggel.

Azt mondja, 22-24 km/h körül tud menni, 1 órán át 30-cal kizárt dolog síkon.

2016. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
0%
Én magamból indulok ki, nekem 35alatt nehéz haladni, nem tudom rávenni magam, jogy tököljek.
2016. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!