Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen gyakran érdemes ellenőr...

Milyen gyakran érdemes ellenőrizni?

Figyelt kérdés

Van egy országúti kerékpárom. Az első és hátsó keréken is új külső és belső van. Általában 6-7 bárra szoktam fújni. Milyen időközönként érdemes ellenőrizni a gumi nyomását? Mennyi idő után szokott 1 bárral csökkenni a gumi nyomása úgy általában?


Van egy ismerősöm aki minden indulásnál ráteszi a nyomásmérős pumpa csövét a szelepre (persze ilyenkor enged egy kicsit) és 2-szer 3 -szor nyom a kerékbe.

Akkor is ezt teszi ha naponta használja a kerékpárt - szerintem ez túlzás.


Ha felfújom a kereket 7 bárra elég hetente vagy kéthetente ellenőrizni a nyomást?


2016. júl. 8. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A 7 bár soknak tűnik , eleve a meleg beton forró aszfalt súrlódása növeli a nyomást . Mekkora értékben maximálták a külsődön a nyomát ? Az ismerős csinálja ezt ha neki ez a fontos biztonságos .
2016. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés ehhez a kérdéshez egy normális pumpa beszerzése, amivel nem kínlódás nulláról 11 bar-ra fújni a kereket.


Utána pedig minden elinduálás előtt le fogod ellenőrizni, mert nem tart semeddig azt a fél bárt visszanyomni ami kiszökik, és megint 7 baron vagy.


Én is megmérem minden alkalommal, mielőtt elindulok, biztos, ami biztos alapon. Az a három perc nem oszt nem szoroz, a felnit odabaszni, aztán szerelni több nyűg, pénz.


Ha csak a szelep miatt fosol, mert presta és még össze kell barátkoznotok, akkor azt a megdöbbentő infót hozzáteszem, hogy alapvetően egy hónapig nem szokott változni a nyomás, ha nem hagyod órákra tűző napon, meg ilyesmi. Elég jól kitalálták, de ettől függetlenül magaddal b.ol ki, ha ellustálkodod a nyomás mérést.

2016. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tothp ***** válasza:
100%
1-esnek: 7 bar országútin nem sok. 8-8,5 körül van a hivatalos nyomás (típus és méretfüggő)
2016. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hetente éedemes megnyomogatni a gumit, hogy kemény-e még. Városival estem emiatt, hogy nem néztem, és lement 7 bárról 2-re 2 hét alatt...
2016. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondok neked mást: A KRESZ szerint a forgalomba lépő jármű vezetője elindulás előtt köteles ellenőrizni a fék, a kormány, a futómű, és a jelzőberendezés állapotát. Teljesen mindegy, hogy kézikocsi, kerékpár, vagy nyerges vontató.
2016. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!