Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyit kellene bicikliznem...

Mennyit kellene bicikliznem egy héten, hogy segítse a fogyásomat?

Figyelt kérdés

Az étrendem már 2 hónapja tartom, de a sport eddig sajnos elmaradt. 160 cm/ 60kg

20/L



2016. aug. 21. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Akar mennyit menjel terembe
2016. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Terembe nem akarok menni, jelenleg máshová is tudnám azt a pénzt rakni, amibe egy bérlet kerül... Viszont van egy biciklim, azt nem lehetne kihasználni ilyen szempontból?
2016. aug. 21. 14:24
 3/7 Cortez70 ***** válasza:
100%
Heti minimum 3-4 aerob legyen. 45-60 perc.
2016. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Naponta egy órácskát jó lenne rászánni, lehetőleg dombra feltekerés legyen vegyesen síkon száguldással! Így váltogatod az izom és a keringés terhelését!

A városnéző lötyögés sajnos nem hoz eredményt, de pluszban be lehet iktatni! :)

Ha csak kevéske időd van, legyen a cél vegyes terepen fél óra alatt 15km megtétele!

Szépen fokozatosan, először elég 5 is, ha nagyon nem mozogtál évek óta! 2-3 naponta növeld 1km-el vagy amennyi jól esik! Hétvégente kirándulni ér! :)

Forrásvizet vagy ásványvizet ajánlok a cukros sport üdcsi helyett, mert a kevéske zsírocska és az erőnlét hiánya miatt több ásványi anyagot, sókat izzadsz, de energiát nem szeretnél bevinni! Indulás előtt 1 órával 2 szép nagy pohárral alapozz, energiaszelet nem kell ilyen távra csak bukósisak! Sok a barom az utakon, vigyázz!

2016. aug. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Badattitude válasza:
49%

A magasság/ súly arányát tekintve nem gondolom, hogy fogyóznod kellene. Viszont, baromi edzett , szívós lehetsz a bringától, ebből fakadóan a külsődön is nagyon meglátszik. Majd.

1: A legbölcsebb lépéssel kezdted, mert bringával akarsz tekerni és nem replikán egy teremben. Azt hagyd meg a papírkutyáknak. ;)


2: Az egy irgalmatlan nagy tévedés, hogy csak víz, semmi energia. Nem attól ég le a számodra felesleges zsír, hogy nem viszel be energiát,hanem a nagy erőkifejtéstől, amit a bringával művelsz. És nem is attól leszel edzett, izmos, szívós, hogy nincs energia az izmoknak....:D Energia szelet..Ne dőlj be a reklámfogásoknak ! Egy zacskó szőlőcukorral többet érsz. Az emésztéséhez jelentéktelen energia kell, viszont kellő mennyiségű energiát ad.


Ne keretekben gondolkodj először ! Miszerint ennyi és ennyi időt, ennyi és ennyi távot kell megtenni, HOGY ! Saját magad után menj. Máskülönben nem lesz sem sikerélményed, sem a jóleső fáradtság, sem semmi, ami kedvet ad hozzá. Mondhatom, hogy napi egy órát tekerj, amikor még nem vagy hozzáerősödve, és olyan fájdalmaid lesznek, amitől gyorsan el megy a kedved az egésztől. Sokan így járnak, hidd el! A fokozatosság elve a lényeg, amit magadhoz igazítasz, nem más szokásaihoz.


Indulj el a bringáddal, és amikor már érzed, hogy kezdesz kellően fáradni, fordulj vissza. Ezt a távot addig tartsd akár naponta, akár hetente, amíg azt nem érzed, hogy ez a táv már könnyen megy.Ha ez először 1 Km, akkor 1 Km, de az a Te 1km-ed lesz. Akkor menj tovább, szintén addig, míg érzed, hogy kellően elfáradsz, és akkor fordulj vissza. És így tovább. Nyugi, ne siettesd, magadnak bringázol a magad javára, így a magad képességeid után kell menned. Viszont ha hetente nem egyszer bringázol, akkor gyorsan hozzá erősödsz, és azt veszed észre, hogy két óra alatt letolsz hatvan kilométert. Ideális a heti három tekerés.Hálás, ha változatos terepen tekersz. Dombok, lejtők, sík terep. Így nem csak a szívedből csinálsz egy V8-ast, hanem baromi szívós, edzett leszel. És nem rossz egy leküzdött nagy emelkedő után ezerrel lezúzni a lejtőn. ;) :)

Nem tudom, hogy milyen bringád van,de ha kezdő vagy, és fogyni, formázni, erősíteni akarod magad, akkor nem kell csúcs bringa. Szerencsés, ha acél vázas, mert az jóval nehezebb, mint a könnyű aluvázas. A többlet súlya a barátod lesz az edzésben. Aztán, ha belezúgsz a bringázásba, ami nem nehéz, akkor érdemes beruházni egy ütősebb, hoszabb távokon is kényelmes, aluvázas bringára.

Étrend: Órához kötött rendszeres, változatos evés, méghozzá többször keveset. Felejtsd el az "energia szeleteket " és a műanyagokat.Ne edzőtermi arcok mondják meg Neked, hogy mit vegyél meg drága pénzen , hogy " fejlődj" , hanem kérdezz orvost. Egy szimpla körzeti orvos is el mondja Neked, hogy milyen étrended legyen, pláne, hogy sportba fogtál.

Én így tettem, amikor elhízva bringára ültem fogyás és erőnlét visszanyerés miatt, noha sokáig atletizáltam.Rövid időn belül 90 Kg lettem a 113-ról úgy, hogy a körzeti orvosom el mondta mit érdemes enni, mire figyeljek. A fokozatosság gyakorlata adott volt a sport múltamból. Ezt csak a hitelesség kedvéért írtam le.

2016. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha nem adsz meg egy keretet, hogy mennyit menjen, akkor megy 2 kört a háztömb körül, majd elhiteti magával, hogy sportol! Ezért adtam neki célt, amihez az utat maga fogja kitalálni, de építkezik, így meglesz a sikerélmény!

Cukrot, csokit, üdítőket, mű cukrot pedig ne beszéljünk már rá fogyni vágyóra.. akkor tök feleslegesen megy el! Barátnőm is kitalálta, hogy hú de fogyizik, majd benyomott 20deka csokit, hogy jaj de vissza kell pótolni az energiát a 10 perces futásnak becézett hadonászva sétálás után... volt eredménye? Nem! Mert aminek a tizedét elégette volna egy óra igazi futással, azt felzabálta!

Az izmoknak fehérje kell, nem cukor. Egy jó pipi husi zöldségágyon! Vagy marha vagy disznóhús a csimbókok nélkül! Ha nem eszik elég fehérjét, akkor az izmait bontja a szervezet a zsír helyett.. Mert azt könnyebb, gyorsabb!

Senki nem mondta, hogy turmixon és porokon éljen! Isten ments! Étrendje már van, csak kimenne sportolni is!

Ennyihez pedig nem kell semmi, csak minőségi folyadék, amivel pótolja a kiizzadt sókat, ami nem színezett és aszpartámmal van telenyomva!

Én 6 órákat tekerek cukorka meg minden marhaság nélkül a saját kis kirándulós-néha bevadulós 10-25km/h átlag tempómban, oda se kell cukor! De 5km után meghalnék egy jó pohár tiszta vízért, mert az szinte le se ér, annyira kell a sejteknek!!

2016. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Badattitude válasza:

Az a baj, hogy meg adtam: a saját keretét. Sokan azért vágják be a sarokba a bringát, mert képtelen első körben a megadott távot teljesíteni, noha kedvel indult neki. Amúgy is, nem sportolásról volt szó, hanem életmód váltásról. A fogyás az, nem pedig sport. Némi képzavar van a kérdező kérdésében. Mivel fogyni vágyással kezd, majd a sportot hiányolja. Ha fogyni vágyik, akkor örömmel várom a telkemen, ahol 26 erdei köbméter tölgy vár arra, hogy felhasogassák. Besegíthet, garantált a fogyás..:D Ha sportolni is, akkor előbb vegyen fej, térd védőt, és irány szisztematikusan tekerni. Szerintem.


A fehérje kell az izmoknak. Igen. De nem közben. A terheléstől mikrosérülések jönnek létre az izom szövetekben, amiket újabb izom szövetekkel pótol a szervezet. Ettől nől a mérete és teljesítőképessége az izomnak. A tekerés után kell besegíteni fehérjével és elegendő pihenéssel. Ám a terhelés közben nem csak a zsír ég, hanem nagy fordulaton jár a szervezet, amihez kell az energia. Már pedig ha nincs , akkor elkezdi az izom onnan elvenni, ahol van. Az pedig nem a test zsírban leli.

A víz az nélkülözhetetlen, az nélkül sehová ! Kellő ideig atletizáltam. Meg tudom ítélni, mennyire működik a szöllőcukor, hidd el. Nem fontos, mert nincs tétje, de engem nem önjelölt fitnesz matyi, személyi edző oktatott, hanem konkrét edző, az ehhez szükséges előmenetellel. Ha én baromságokat beszélek, akkor Ő is....

A 10-25 km/h átlagod 6 órás tekerésre nem sport emberről árulkodik, ha nem veszed zokon. Szép az egy átlag emberhez. Derék és jó dolgot teszel, így tovább ! De sportban hobby szinteddel inkább fogadd el a jó tanácsot a sportban tapasztalatból járatostól. De itt nem rólad, rólam van szó, hanem a kérdezőről. Ne a fogyás legyen a célod, hanem az egészség és erőnlét. A kettő kéz a kézben jár. A fogyás az csak járulékos tétel, amin gyorsan túl vagy.

2016. szept. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!