Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen távot, mennyi idő...

Milyen távot, mennyi idő alatt/milyen intenzitással kell bicikliznem, h zsírt égessek (=fogyjak)?

Figyelt kérdés
Főként a hasamról szeretném,ha leolvadnának a kilók,de persze van zsír a combomon,fenekem is. Szeretném beiktatni a rendszeres tekerést a mindennapjaimba a fogyás érdekében. Amíg az idő engedi,aszfalton,télre pedig tervezem,h beszerzek egy szobabiciklit. De nem tudom,hogy hogyan,mennyit kell tekernem,hogy elérjem a kívánt hatást.

2012. aug. 15. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tekerj minimum heti 3-4-szer, 40-50 percet közepes intenzitással. De kellene szálkásító diéta is.
2012. aug. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Genetika kérdése hogy honnan megy le a zsír, de átlagosan elmondható hogy mindenhonnan. Ahová azonban elsőként ment fel (has) onnan fog utoljára is lemenni.

Nagyjából 40-60 perc, heti 5x, közepes intenzitás, ahogy fent írta. A közepes intenzitás azt jelenti hogy olyan tempó hogy már izzadjál, de ne fáradj ki és bírd végig. A táv nem fontos, szóval ha kint tekersz akkor egy olyan kört tegyél ami nagyjából ilyenre alkalmas, lehetőleg nem kell megállnod így folyamatosan tudsz tekerni.

2012. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

sík terepen tekerhetsz életed végéig is. nem a táv számít, hacsak nem sprintelsz, de az forgalomban lehetetlen, meg bringa is kell hozzá. Ezzel kb egy 50 km kéne naponta, az egy órán belül megvan.


hegymenetben kell sokat tekerni, ha hatást akarsz, de az idehaza problémás... 600 méter szintkülönbség alkalmanként az már jó.

2012. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsót nem igazán értem, elmagyaráznád? Miért jobb a hegymenet, mint a sík? Én annyi különbséget látok hogy úgy nagyobb az intenzitás. Igen ám, de nem kell max intenzitáson menni, az már nem kardió, hanem aerob. Mondjuk úgy hogy az már elsősorban nem zsírt éget - tehát fogyás szempontjából nem olyan jó. Síkmenetben pedig bőven lehet a szükséges intenzitással tekerni.
2012. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,és a segítséget!
2012. aug. 15. 17:03
 6/12 anonim válasza:
En tegnap este szobabicajoztam es fel ora alatt,12,8 km ert tettem meg...de nagyon gyorsan tekertem vegig,utana nagyon elfaradtam,leizadtam...amugy altalan olyan fel ora alatt, 10-10,5 km szoktam normalisan megtenni. Es mindennap csinalom,lassan atkene szokni h reggel-este...de valahogy nincs kedvem. :D
2012. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

láttál már dagadt országúti bringást?


200 km-nél is többet tekernek, gyakran többezer méter szintkülönbséggel.


pont ez a lényege, sík terepen tekerve nem lehet intenzitást elérni, a hegy meg rákényszerít, hogy rendesen tekerj.

2012. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

12 km semmi. eléggé edzetlen lehetsz, ha ez kimerít.


ráadásul csak 24 km/órás átlagsebesség. ez egy tempósabb sétának felel meg.

2012. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
ne haragudj de eleg gyorsan tekertem..nem hiszem h az lett volna a tempos seta..:D :O amugy mindenki mast mond...valaki azt irja fel ora alatt,25kmert tett meg...na ne mondja mar...kivancsi vagyok milyen szobabiciklije van.:D
2012. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24 km/h a tempós séta? Ha ez nem vicc, akkor csak nevetek rajta hogy ennyire nem tud valaki saccolni. :D
2012. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!