Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Budapest-Vác vagy Budapest-...

Budapest-Vác vagy Budapest- Leányfalul távolságon merre érdemes biciklizni?

Figyelt kérdés

Holnapra terveznénk biciklizést Budapest környékén. Olyanon gondolkozunk, hogy valahogy a Megyeri-hídtól indulnánk majd Szentendre- Leányfalu aztán ott átkompolni és vissza a túloldalon. Esetleg tudnátok ajánlani egy tervet merre érdemes menni? Vagy ha jobb ötletetek van azt is szívesen fogadom. Erre még nem bicikliztünk csak hallottam, hogy elég sok bicikli út van arra felé. Minden tippet várok!

Előre is köszi!



2016. szept. 10. 13:40
 1/4 anonim válasza:
100%

A szentendrei oldalon Leányfaluig (valamint Dunabogdányban) van bicikliút, a váci oldalon Dunakeszitől egészen Szobig (sajnos a Megyeri hídtól Dunakesziig van egy szakasz, ahol nincs bicikliút és a főúton is tábla tiltja a kerékpározást, azon a szakaszon elvileg át kell repülni). A szigeten autóút van (egy pár helyen a komptól a bekötőút mellett van bicikliút), de viszonylag alacsony a forgalom, jól lehet biciklizni. A szentendrei oldalon Tahitótfalun van híd, Szentendre (Határcsárda)-Szigetmonostor között (folyamatosan, kb. 10 percenként) autóskomp, Szentendre (belváros)-Szigetmonostor, Leányfalu-Pócsmegyer és Visegrád-Szentgyörgypuszta-Kisoroszi között (óránként) gyalogos/kerékpáros rév. A váci oldalon Dunakeszi-Horány között (20 percenként) és Vác-Tahitótfalu között (óránként) van autóskomp, Alsógöd-Horány és Felsőgöd-Surány között pedig (óránként) gyalogos/kerékpáros rév. A Szentendre belvárosi rév érdekessége, hogy egy új (2015-ben beszerzett) napelemes, elektromos kishajó közlekedik itt.

Ami még érdekes lehet a Szentendrei-szigeten biciklivel, a vízmű védterület, ahova engedéllyel lehet behajtani, de bárkinek, ingyen kiadják az engedélyt, erről az Index is írt cikket:

[link]

2016. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Dunakeszi-Megyeri híd szakaszról szerencsére már idéntől levették a tiltó táblát, mindkét irányba bringázható.
2016. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 - Már annak, akinek van kedve ott bringázni. Jó, persze én is mentem már ott, túl lehet élni.
2016. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egészen Visegrádig is eltekertem már, kétszer, nagyon szép :)
2016. szept. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!