Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bogarak másokat is zavarnak?

A bogarak másokat is zavarnak?

Figyelt kérdés

Napiszinten közlekedek a városban biciklivel, és nálam már betelt a pohár hogy a hülye bogarak mindig belerepülnek a szemembe, vagy a rohadt szél fúj bele valamit. Amelyik szemembe meg bele repülnek azzal nem látok semmit, meg tök iritál.

Életemben nem volt rajtam napszemüveg, de most vettem eggyet és télen is rajtam lesz, a bogarak meg megdögölhetnek.



2016. szept. 19. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
:-D :-D :-D RudyProject?
2016. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" de most vettem eggyet és télen is rajtam lesz, "

Ez hiba volt. A bogárnak az a dolga, hogy a szemedbe repüljön, egyszerűen a bogár így működik.

2016. szept. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Így keletkezik a szembogár.


Amúgy a gyalogos-autós jónép el sem tudja képzelni, mennyire fontos bringás felszerelés a szemüveg.

A harmincas tempó menetszele elég a begyulladt szemhez, plusz por, plusz a bogarak.


Én már jártam úgy, hogy szerpentinen lejtőztem lefelé, szembe meg jött egy (a körülményekmiatt azonosíthatatlan, talán szarvasbogár) kamikaze keményhátú, én kb. hatvannal, ő gondolom 20-30 körül, a polikarbon szemüvegem jobb lencséjét verte telibe, amitől a "törhetetlen" bringásszemüveg szilánkokra durranva távozott, én meg örököltem egy háromnapos mokeszt.

Szemüveg nélkül a tarkómig tolta volna a szemgolyómat.


Szóval kell az a hemüveg, na.

2016. szept. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy a jobb kerékpáros mezeknek azért olyan bolyhoktól mentes a felülete, hogy a repülő rovarok ne tudjanak rajta megkapaszkodni, lepattanjanak anélkül, hogy fogódzót találnának.

Ezzel jónéhány darázs- és méhcsípés megspórolható.

2016. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!