Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen az a fixie bicikli?...

Milyen az a fixie bicikli? Mire való?

Figyelt kérdés

Tudom hogy "fixed gear", meg nagyjából körvonalazódott már bennem, nincs váltó, egysebességes, nincs fék(miért nincs?) de miért jó ez?

Pontosan mire lett kitalálva, miért használják ennyien, és tényleg nem értem miért különbözik nagyban a többi biciklitől?



2016. szept. 27. 21:31
 1/6 A kérdező kommentje:
illetve miben különbözik még az ss-től? melyik a jobb?
2016. szept. 27. 21:35
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Abban különbözik az sstől, hogy szabadonfutó sincs, ezért nincs fék, mert ugye mennyire kúl, hogy lehet lábizomból fékezni. Szerény véleményem szerint az egész koncepció baromság, de mindenki azt csinál, amit akar. Amíg engem össze nem tör, mikor nem tud megállni, mert akkor a nyakára tekerem a szarját.
2016. szept. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azt hiszem már értem, köszi😌
2016. szept. 27. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az 1.! Amit még hozzátennék, hogy miért engem b..sztat a rendőr a prizma miatt (1km-ről látható pálcáim és matrica van helyette), mikor 2db különálló féknek KELL lennie a forgalomban..

Ennyi. Csak észt játszani tudnak, hogy csak a bénáknak van fékje! Mikor meg belemennek 1-1 kocsiba, akkor meg megy a rinya, hogy az autós a h.lye..

2016. szept. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Asszem Angliából a biciklis futároktól indult a téma, a hipszter társadalom meg ráharapott. Hála istennek az utakon egyre ritkábban látok (vidéken legalábbis) a hirdetős weboldalakon meg egyre többen akarnak megszabadulni tőlük.

Mi az előnye? Egyrészt occsó és kb 0 hibaszázalék van benne. 20-asból megépítesz egyet valami százéves csepel vázból, lekened tulitarka temperával és már villoghatsz is a haveroknak a Stárbáksz előtt.

És akkor mi a gond vele? Jajajj, hol is kezdjem? Hát az első és legfontosabb, hogy közúton k*rvára illegális használni. A magyar kresz szerint legalább 2 egymástól független féknek kell lennie a kerékpáron. Emellett életveszélyes, nem csak a használóra, hanem másokra is. Harmadrészt meg aki picit is ért a kerékpározáshoz gyökérnek fog nézni. Jogosan.

Fixi kerékpárnak két értelmes felhasználási módja van.

Íme:

https://www.youtube.com/watch?v=9UafA2541c4

és

https://www.youtube.com/watch?v=BE2eYTDM9TE


Na erre a tulajdonosok 99,999%-a tutira nem használja.

2016. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tothp ***** válasza:
100%
A fixi az "ős versenybicikli". Abból a korból, mikor még nem találták fel a szabadonfutós agyat. Az első Tor de France versenyeken is még ilyen volt. De a pályaversenyeken a mai napig ilyen gépekkel tekernek. Utcára, fogalomban használatra nem, vagy csak olyanoknak való, akik tényleg tudnak biciklizni. (én is csináltam egyet, de még a faluból nem mertem vele kimenni, pedig az elmúlt 25 év alatt letekertem néhány Km-t)
2016. szept. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!