Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jó hozzá az ilyen olaj?

Jó hozzá az ilyen olaj?

Figyelt kérdés

A kerékpáromhoz szerettem volna láncolajat venni. Az egyik boltban az eladó elém tett egy motorkerékpár láncolajat mondván ez is jó. Viszont az olaj használati utasításában egyetlen egy szó nem volt arról írva, hogy kerékpár lánchoz is jó így hát nem vettem meg.

Az egyik ismerősöm szerint a motorkerékpár láncolajok összetétele valamennyire eltér a kerékpárlánchoz használtaktól a nagyobb teljesítmény miatt. Igaz ez?

Vagy lehet használni a motorkerékpárokhoz kifejlesztett láncolajat kerékpárokhoz is?


2016. okt. 5. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Valaha kíváncsiságból végigfújtam egy motoros cimborám lánckenőjével a bringát. Katasztrófális volt az eredmény, valami sűrű ragacssá vált, mikor visszafelé meglöktem a pedált, még egy fordulatot sem forgott.


"Az egyik boltban az eladó elém tett egy motorkerékpár láncolajat mondván ez is jó."

Jegyezd meg: az eladónak az a dolga, hogy neked eladja a vackait. Hogy te mire tudod majd használni, azt ő már leszarja, tehát mindennek neked kell utánanézned.


A bringán jobb valami vékony olaj, akár egyszerű műszerolaj is, hogy minél kevesebb energiát emésszen fel a mozgatása.

2016. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

A motor lánckenők teljesen jók single speed vagy fixi és agyváltós bringák láncaira.

Azért elmondanám, hogy a kenés után a láncot szárazra kell törölni, mert a kenésre csak a láncszemek tengelyeiben és láncszem-lemezei közt van szükség, kívül nem.

A láncváltó nagyobb lánc-mozgékonyságot vár el, oda az olyan kenés, ami ragasztószerűen megfogja a szemeket, nem jó (egyébként a motorláncokra azért sűrűbb a cucc, mert a nagy fordulatszám a híg kenést kiszórná, mint a centrifuga a vizet).


Erre a célra jó a Rohloff láncolaj vagy a kifejezetten bringás lánckenő zsír-spray, pl. a TF2(ugyanúgy tisztára törölve kenés után)

2016. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!