Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpármárkákat...

Gyuribacsika kérdése:

Milyen kerékpármárkákat tudtok mondani, amik jó minőségű alkatrészekből állnak és nem méregdrágák?

Figyelt kérdés
Nekem csak sima városi használatra kell, semmi extrém sport vagy hasonló. Munkába járás, bevásárlás stb. 100 ezer ft környékén gondolkodom, de nem szeretnék silány alkatrészekkel telerakott biciklit megvenni. Konkrét márkákra volnék kíváncsi.

2016. nov. 21. 15:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mivel van egy 20 éves régi schwinn csepelem, amivel megvagyok elégedve, erre gondoltam, de sok helyen olvastam fórumokban, hogy már nem a régi minőséget gyártják, tele van szerelve ócska pedállal, üléssel stb., így elment a kedvem tőle. Milyen megbízható márkákat tudtok ajánlani ?
2016. nov. 21. 15:42
 2/17 anonim ***** válasza:
Annyiért sajnos az alja dolgokkal szereltek mennek. Max a kisebb márkáknál foghatsz ki akciósan kicsit jobbakat (vagy használtan) Igazából a rendes nevesebb gyártók gépeiből ennyiért nem kapsz kerót.
2016. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 TR75 ***** válasza:

100 ezer környékén már vehetsz úgy Schwinn-Csepel Landridert, hogy az olcsóbb alkatrészeket kicserélteted.

Alapból 70 körül árulják, ha pedált cseréltetsz rajta, meg mondjuk váltót, akkor még beleférsz az árba. Városba simán jó, én 13 éve használom az enyémet, nem azt mondom, hogy tökéletes darab (előtte Magellan Cygnus volt), de melóba-bevásárlásra szerintem oké.

Az egyetlen igazi hátránya az acélváz, én úgy látom, a középcsapágynál nagyon hajlamos a rozsdásodásra, ez úgy a 10. év körül lett gond (karosszérialakatos megoldotta).

Melóba és bevásárlásra komolyabbat szerintem ne vegyél, mert lehetséges célpont lesz a rosszarcúaknak.

De, persze, ez csak az én véleményem.

2016. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Neked milyen váltós landridered van sima 21 sebességes vagy agyváltós? Ennyire rossz a váltója ? Megmondom őszintén én sima kontrafékes régi hagyományos váltó nélküli biciklit használtam világ életemben és azt vennék legszívesebben, de ez a schwinn budapest, ami ennek megfelel, váltó nélkül, kontrafékkel, nagyon ramatyul néz ki, biztos nem venném meg.

Talán ilyen hagyományos váltó nélkülit nem is árulnak már minőségit. A schwinnét meg nem venném meg, ami budapest néven fut. Én is a Landrider-re gondoltam, de róla is kb. ramaty alkatrészt írnak, agyváltóra voksolnék, akkor így annak a kerékcseréje is bonyolultabb hátsókerék fronton az agyváltó miatt?

2016. nov. 21. 17:23
 5/17 TR75 ***** válasza:

21 sebességes sima váltós, Shimano Revoshift marokváltóval (a Magellanon is ilyen volt, én szeretem, egyetlen hátránya a hétköznapokban, hogy ha jobban izzad a tenyered, vagy esik az eső, nehéz váltani vele, mert csúszik a markolat. Erre viszont egy hobókesztyű megoldást kínál :-) )

70 ezerért tényleg csak alap váltót raknak bele, mindennapi kis tekerésekre oké, bár nekem az a tapasztalatom, hogy valamiért hajlamos elállítódni. Mondta a bringaszerelő, hogy ha áldozok rá, akkor jó lesz ez, de az a helyzet, hogy erre a bicóra kár igazán komoly cuccot rakatni. Melóba teljesen jó, kitanultam a váltó heppjeit, és ennek tudatában használom.

Másrészt, én egész évben használom a bicajt, tehát 35 fokban, szakadó esőben, mínusz 20 fokban, 25 centis hóban. Ez azért igénybe veszi a gépet, gyakrabban kell cserélni ezt-azt.

De ha arról van szó, meg sem nyekken 60-70 kilométertől, szóval azért ez egy strapabicaj.

(Amúgy van 3 sebességes, agyváltós Landrider is.)

Váltó nélküliben cruiserre nem gondoltál? Kényelmes (legalábbis eddig mindenki ezt mondta, akivel beszéltem - én sosem ültem ilyenen, nekem nagyon nem tetszik), nagyjából arra való, hogy kényelmesen eljuss A-ból B-be, és jó napot.

2016. nov. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Melyik ez a cruiser, tudsz linkelni ?
2016. nov. 22. 04:05
 7/17 TR75 ***** válasza:

Pl.

[link]


Mondjuk közülük is a Neo N3

2016. nov. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 TR75 ***** válasza:
Ja, igen, az N3 3 sebességes agyváltós, természetesen a váltó nélküli olcsóbb. Vagy a 7SP sima hátsó váltós is olcsóbb.
2016. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Alex Fly ***** válasza:
Pl. Gepida...
2016. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát ez a cruiser nekem se tetszik, túl girbe- görbe kacifántos csavart formájú a váza. Ezt találtam még ami nem rossz ránézésre, viszont nemtudom mennyire minőségiek az alkatrészei. Véleményt vagy fórumot eddig még nem találtam róla sajnos. Link : [link]
2016. nov. 23. 04:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!