Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezhet az, hogy azért megy...

Létezhet az, hogy azért megy egyre nehezebben a szobabiciklizés mert kopik benne a szalag?

Figyelt kérdés
Az egyre nehezebben alatt azt értem, hogy az elmúlt fél évben folyamatosan könnyíteni kellett a fokozatot és lassan már eljutok a leggyengébbhez. Kb 6000km van a szalagba. Napi szinten tekerek vele 60 percet, de mintha gyengülni a lábam vagy nem tudom...
2017. jan. 24. 15:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Folytatás

Nasiként eszel..

Közben meg csodálkozol, hogy leépül a tested... akkor elmész az orvosságos emberhez, aki egyetlen egy dologhoz ért, felír orvosságot... szándékosan nem használom a gyógyító és a gyógyszer szavakat.

2017. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Tény, hogy nem eszek olyan sok gyümölcsöt, de zöldségből igencsak sokat eszek (főleg paprika, hagyma, kukorica, uborka). Gyümölcsből általában almát szoktam enni, de nem mindennap. Igen tény, hogy szinte mindennap eszek húst, de változatos körettel, van hogy, rizs van hogy, krumpli, sárgaborsó, lencse, fehér bab, tészta. Szinte mindennap eszek zabpehelyt (nem édesítve, csak egy kis tejjel, hogy megtudjam enni), esténként meg sovány túrót eszek.
2017. jan. 25. 09:01
 13/28 A kérdező kommentje:
+ iszok 4-4,5 liter vizet mindennap
2017. jan. 25. 09:02
 14/28 A kérdező kommentje:

Olajos magvakat is eszek, főképp diót és mogyorót.


Egyébként azt is mondta az orvos, hogy ez az egész lehet a kimerültségtől vagy a stressztől. Igazából már több mint 3 éve konstans stresszben élek

2017. jan. 25. 09:08
 15/28 A kérdező kommentje:
Illetve mondta, hogy valamilyen neurológia betegség is kiváltó oka lehet az izomrándulásnak (muscle twitching, így keress rá youtube-n), én ettől félek a legjobban :(
2017. jan. 25. 09:28
 16/28 anonim ***** válasza:

A B-vitamin és a magnézium is idegrángást, izomrángást, szívremegést, nehézlégzést és hasonló neurológiai gondokat okoz, ha túl sokáig szeded! Rólam állandóan kitalálták kiskoromban, hogy azért szédülök, mert vashiányom van. Sovány? Vas és B-komplex! De akkor már magnéziumot is mert az úgy a jó.. Aha.. A 3. héten már rángatott a szívem, de senkit nem érdekelt! Az orvos szerint csak kitaláltam.. Nem szedtem be, mindig eldugtam, láss csodát, elmúlt minden bajom! Fél évvel később pedig elkezdtem hízni és a vérképem is tökéletes lett!

Magamon tapasztaltam, azért írom! Ne szedj mindent ráérő unalmadban és elmúlik!

Emellett a túl sok kalcium is hasonló tüneteket okoz! Nem iszok sok tejet, ráparáztam, hogy eltörik a csontom.. 3 lóadag után fájdogált a lábam!

Hidd el, ez a baj és még időben hagyd abba mielőtt az ereid és a szíved bánják! Letapad, elzárja az utat..

Az orvos meg kapja be, csak kiírt neked random valamit! Minek a vitamin, ha a véred rendben van???

2017. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Ma elfogy a magneb6, egy hétig hanyagolni fogom a szedését és meglátjuk, hogy alakul. Egyébként, egy dolog kivételével, nekem sem volt eltérés a vérképemben.


Erről a kalcium ereken letapadó dologról én is olvastam már. Elvileg, ha D-vitaminnal együtt van szedve, akkor ez nem történik meg (több helyen is olvastam már ezt, illetve orvos is mondta már).


Egyébként a magnézium ürül a szervezetből, ha túl sok van azt kiválasztja a vese és távozik a vizelettel. Tény, hogy már évek óta szedem(napi 1 tabletta kalc-magn 500-250 mg arány), de nem nagy mennyiségben. De most megfogadom a tanácsodat, és hanyagolni fogom egy darabig. Napi szinten sportolok/sportoltam és eléggé (baromira) stresszes az életem.

2017. jan. 25. 10:48
 18/28 Wadmalac ***** válasza:

Hogy állsz a vas bevitellel?

Mer taz is, ha kevés, ha sok, okozhat idegi és izomproblémákat.

A túladagolás a kutyább, mert májkárosodáshoz vezet.


Egyébként megnézném a bringában a tárcsát is ,amin fut a szíj, ha annak eldurvul a felülete a kopástól, az is foghatja a szíjat, akkor új szíjjal sem lesz jobb.

2017. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Egyébként tekerés közben olyat is érzek mintha egyenletlen lenne valami a hajtókarral. Bocsi, nem tudtam ezt jobban megfogalmazni.


Vas értékem is normál tartományon belül van (23,1 a tartomány pedig 14,0-30,0 a leleten). Egyébként ez az izomrángás ez december utolsó két hetében volt nagyon durva, akkor az volt, hogy leültem és azonnal elkezdett a térdem felett ugrálni sokszor baromi gyorsan, ez abba maradt, majd elkezdte a jobb könyökhajlat feletti rész, utána a hasam, tricepszem, hátam, bicepszem, fenekem szóval így kb végig ment. Az elmúlt egy hétben már nem csinálta olyan gyakran illetve olyan intenzitással mint egy hónappal ezelőtt.

2017. jan. 25. 12:51
 20/28 A kérdező kommentje:
Mostanában inkább bizonyos testhelyzeteknél jelentkezik a rángás, de nem minden alkalommal. Pl most magam alá húztam a lábam ülés közben és rándult két hármat a combom.
2017. jan. 25. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!