Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizés nagy hidegben?

Biciklizés nagy hidegben?

Figyelt kérdés
Biciklivel kéne járnom dolgozni, ami 10 kilométerre van a lakhelyemtől. Hogyan érdemes öltözködni, hogy ne fagyjon rá az ember a kerékpárra?
2017. jan. 30. 17:24
 1/7 Alex Fly ***** válasza:

A lényeg, hogy ne legyen rajtad annyi ruha, mint ha gyalog mész valahova és az ízületek védve legyenek.

Azt szokták mondani akkor megfelelő az öltözet, ha a kerékpározás előtt fázik az ember; ekkor a mozgás következtében kellemes melegen érzi magát, de nem izzad. Az izzadás ui. megálláskor instant megfázás...

hogy pontosan személy szerint kinek mi jó, azt ki kell tapasztalni. Van, aki egy aláöltöző+téli kerósgatya+mez+softshellkabát kombóban érzi jól magát, mások ezen kívül egy polárt is felkapnak...

2017. jan. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jégeralsó farmer kombó, szélálló kesztyű. Széles terepgumi, óvatoskodás a jégen! Kabátból valami vékonyabb is elég, mint amiben most mész. A szövet nem jó, vág a menetszél! 20-30 perc alatt beérsz, arra nem kell teljes bringás cuccot venni 50 rongyért, de persze praktikusabb!

Ízületek, légutak fáznak meg könnyen. Hazafelé a hideg ülés bajos még (prosztata, felfázás), ha teheted vidd be!

Az izzadtság víz, ami "rád fagy" és megfázol.

2017. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

Javaslok egy plusz térdvédőt, a leginkább kihűlésre hajlamos ízület.

Ha a mínuszokban most szétfagyasztod, 15-20 év múlva fájdalmas bosszút fog állni.

2017. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 K...László válasza:
Én évek óta járok cangával Bp-Csömör között, a mostani -12 fokban is mentem. Nem szeretem a balettruhás kinézetű biciklis ruhákat, mert 100 kilós vagyok, egy transzvesztita elefántnak néznének. Nekem ez vált be: alulra termó nadrág, és fölé 2db vékony vászonnadrág (katonai boltban vettem 16 éve, a színe sem kopik 1000 mosás után sem). A szárát hogy ne kapja el a hajtás, a zokni alá hajtogatom. A többi része meg lazább. Rengeteg levegő szorul meg közöttük, és emiatt meleg. Lehet vékonyabb farmer is, de az már engem akadályoz a tekerésben. A lényeg, hogy több vékonyabb réteg, és közte levegő, és ne feszüljön, ne dörzsöljön. A térdemre egy-egy polár csősálat is rá szoktam tenni -5 alatt, a Dekatlonban vettem néhányat multkor 800Ft/ db . Fölülre egy nedvszívó atlétatrikó, ebből 30db-ot vettem kínaiban, és napi 2db megy a mosógépbe, kopnak ám. Fölé egy póló, 0 fok alatt vékony pulcsi, -10-nél vastagabb bolyhos pulcsi. E fölé egy vékonyabb kapucnis felső, kívülre egy polár. Jó polárt nem kaptam még kapucnisban, de szeretnék. Ezért kell alá a felső. A poláron van a lényeg. Ha felhúzom nyakig a cipzárt, 2 perc múlva, mint a kályha, visszaveri a hőt, és melegít. -15-nél lehet egy pulcsi helyett kettő, de idén még nem kellett. Egy jó télikabátnál ütősebb ez a pulcsi + két felső kombináció, még kicsit túl is öltözöm így, de inkább lassabban megyek. 15 perces sorompó van minden reggel a Cinkotai úton, meg 35 éve úgy felejtődik a piros lámpa, és nincs vonat. Ott megfagynék másképpen. A hajózási osztályon vettem D-ban a polárokat mellesleg. A kézre mindenképpen téli kesztyű kell. Vízlepergető is legyen, mert az összes zuzmara az öklödre rakódik le, és ha bármilyen ruhadarab átázik, vezeti a hőt, akkor vége a mókának. A pofámra egy csősálat húzok, amit vagy orra, vagy orr alá, vagy nyakra teszegetek. Ha nagyon idegesít, hogy beletaknyozok, akkor inkább nem teszem az orromra. -5 -ig nem veszek sálat, elég a polár nyaka. Egy másik, sapkának összehúzható polár csősál a fejemre, és arra a kapucni. Ez is kb -5 alatt kell, afelett elég simán a kapucni. Ennek összehúzhatónak kell lennie, mert be kell állítani, hogy ne csapja a fülemet a hideg szél, és ugyanakkor lássak is oldalra is. Kell védőszemü is, mert kötőhártya gyulladás simán bejön. Ebayről vettem 4 éve egy GlobalVision szemcsit, ami párnázott és UV-re sötétedő üvegű. Ez nyarat kivéve minden évszakban jó. Kicsit meleg nyáron. A lábamra nem szeretek bakancsot tenni, mert abban hogy tekerek? Vastag zokni, esetleg duplán, és bőr sportcipő.
2017. febr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 K...László válasza:
Meg a téli gumi nagyon fontos. 3 hete jégpálya van, már meghaltam volna. Most éppen egy pár Schwalbe wintert koptatok, de már csúsztam el vele 1x, igaz, nagyon le akartam tesztelni, és domború jégen kanyarodás közben erősen fékeztem, és hát kiugrott alólam. Mondta is a kutyát sétáltató öregasszony, hogy csak idióta biciklizik télen. A 3 réteg teljesen felfogta az ütést egyébként.
2017. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Épp hétvégén néztem, a Schwalbe-nek van országútira is szöges gumija, 10 eFt alatt darabja.

Ha ősszel vettem volna észre, veszek is, most már nem látom értelmét.

2017. febr. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én 3-4 fok alatt csak kesztyűben szoktam, érdemes egy sálat is fölkapni (különben a menetszél kicsinálja a torkodat), vastagabb zokni, nem beázós cipő. Szerintem nadrágból és pulcsiból valami kényelmes, de nem melegebb, mintha sétálnál. +Kerüld eső után a felsózott bicikliutakat, mert felverődik és rászárad a biciklire. Én idén tavasszal így nagyon pórul jártam.
2017. júl. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!