Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rendben van az, hogy új...

Rendben van az, hogy új kerékpár első, kiszedhető kereke megforgatva rövid időn belül megáll? (szorul egy kicsit)

Figyelt kérdés
Állítólag új kerékpárnál ez normális, mert a csapágyaknak "be kell állniuk".

2017. márc. 13. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
jó helyről jó biciklit no ezeknél normális és miután be állt akkor majd lesz egy kis mozgásuk oldalra és az is normális
2017. márc. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A beszerelt forgatott kerekek hiba nélkül forognak . A csavarok túl vannak húzva vagy nincs zsírzás a csapiban . A szorulás és a lötyögés nem helyes , a fékek ha nem érnek hozzá akkor ez gond .
2017. márc. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem normális.

Sajna a legtöbb boltban sz...nak bele a dolgokba és trehány módon rakják/szerelik össze a bringákat (tisztelet a kivételnek)

Egy zsír új keréknek nagyon sokáig kell forognia, majd miután megállt visszafele elkezd hintázni mert a legnehezebb pont fog alulra kerülni. (Ami általában a szelep)

Természetesen mindezt elképzelve egy fejre állított bringán.


Ha nincs hozzá szerszámod illetve nem értesz hozzá akkor vidd vissza ahol vetted vagy vidd máshova és szépen beállítják.

Ha így marad akkor erősen kopni fog a tengely + a csapágyak. Ha golyókosaras akkor idővel összetörik a kosár emiatt.

2017. márc. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:

Normális is meg nem is.

A kerékpárkerekek általában nem előre beállított csapágyelőfeszítéssel kerülnek az üzletek polcaira. A beszereléskor ezt be kell állítani.

Másrészt ha az üzletben tökéletesen beállított csapágyakkal találkoznál, akkor a kerékpárba beszerelve nem biztos, hogy ott is megfelelően fog működni. Pl. a gyorszár eleve összeszorítja a kónuszokat, emiatt akkor lesz jó, ha kiszerelt állapotban kissé laza.

Szóval új kereket mindig be kell állítani. Kissé tökölős meló, de nem egy bonyolult dolog.

2017. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na igen a gyorszár még pluszban rászorít.

Egyébként nem vágom mi értelme a gyorszárnak...


Sportban megértem mert pikk-pakk kikapják a kereket, be a másikat és kész.

De egy hétköznapi bringára minek???

Pont emiatt is rossz, hogy rászorít a kónuszokra + könnyen ellopják a kerekeket :D

Egy 15-ös kulcs nem valami nagy súly h, ne tudja magával vinni az ember...

2017. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! Nem vagyok gépész, de valóban, ahol szorul egy forgó alkatrész, ott a kopás törvényszerű. Amúgy a gyorszáras kereket azért választottam, mert kocsiba rakni így könnyű, meg megszoktam, mert az előző bringám is ilyen volt. (De jogos az észrevétel a szerelőkulccsal kapcsolatban!)
2017. márc. 14. 13:00
 7/7 anonim válasza:
Ez csapágy lessz.Nem használ neki ha így használod.nekem is volt már hasonló és por lett szinte az újj csapácsakból
2017. márc. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!