Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fékbowdent, bowdenházat...

Fékbowdent, bowdenházat milyen időközönként érdemes cserélni?

Figyelt kérdés
adott egy kb 30 éves bringa, ami sokáig állt. A fékei- főleg a hátsó- sajnos nem fog valami jól (nagyobb lejtőn behúzva is gyorsul:) ) Szeretnék rajta javítani, de nem tudom, hogy pl a bowdent/házat érdemes-e cserélni? Szemre nem rozsdás, hibát nem látok rajta. A gumikat cseréltem, de nem segített. Sima weinmann 1 forgáspotos patkófék van rajta, ami tudom, h nem az igazi.

2017. márc. 12. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen fékek vannak a 30+ éves favoritomon.

Nem a legdurvábbak az tuti mert a csepel V-féke durván odaveri :)


A lényeg, hogy legyenek jól beállítva.

Ne kelljen se túl sokat se túl keveset húzni a fékkaron, hogy a fékpofa elérje a bowdent.

A másik maga a fékpofa, érdemesebb valami jobb minőségűt és puhábbat venni, igaz gyorsabban fog fogyni de tapasztalatom szerint jobb.

A harmadik pedig a bowdenház hosszának minimalizálása.


"Ami még fontos lehet: a fékbowden lehetőleg minél kevesebb része fusson bowdentokban. Fékezéskor a tokot a bowden összetolni igyekszik, ez csökkenti a fékhatást, és puhább, bizonytalanabb fékezés-érzést eredményez"


Ja és nem árt ha a bowdenház új és merev mert akkor kevésbé nyomja össze fékezéskor az erő és több erő jut a fékpofákra.

2017. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk 4évente,de igazából használat függő lenne ha egy páréves bringáról beszélnénk.

De a tied 30éves,és kitudja mennyi ideig pihent...

Cseréldle,fékpofát is azt mondom lehet hogy felni is megérett cserére.

Féket nem tudod cserélni sajna...de az 1forgáspontos fékek inkább csak lassitók.

2017. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!