Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megfelelő ez a testalkat?

Megfelelő ez a testalkat?

Figyelt kérdés

192 cm, 72-73kg

Megfelelő ez a testalkat magasabb szintű országúti kerékpározáshoz? Hol jelent ez előnyt, hátrányt? Profik között egy ehhez hasonló testalkatú kerékpáros melyik versenyzőtípusba tartozna?


Köszönöm a segítséget!



2017. ápr. 13. 12:43
 1/4 Mittudomain válasza:

Fiú esetén: kezdj el fehérjét enni és mellette kondizni kicsit, lábra erősíteni és nyújtani. Ne hagyd ki a többi izomcsoportot se mert különben furán fogsz kinézni.


Lány esetén: kezdj el fehérjét enni és mellette kondizni kicsit, lábra erősíteni és nyújtani. Ne hagyd ki a többi izomcsoportot se mert különben furán fogsz kinézni.

2017. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Huh nagyon magas vagy és vékony.

Ez nem szerencsés,viszont ha "rendes" sulyod lenne akkor nagyon nehéz lennél magadnak.

Én a helyedben hegyimenő-ségre probálnék gyurni(de edző ezt jobban tudja mert az lát is téged,stb)

Amugy valóban sok fehérje és lábra erősités.


Hátrány bármiben lehet a magasságod miatt jelentős a légellenállásod ez egyenesen és lefelé hátrány. Felfelé ez nem számít akkor úgyis lasabbak.

2017. ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 200 centi vagyok és 100 kiló. Tapasztalatból mondom, hiába az erős combok, felfelé nagy hátrány a súly. Lefelé előnyös, mert iszonyúan tudsz gyorsulni. Hátrány még a nagy vázméret miatti magasabb súlypont, amiből az következik, hogy a fordulókat lassabban tudod venni az instabilitás miatt. Őszintén szólva a magas testalkat nem igazán kerékpáros versenysportra való, de persze ha eleget edzel és kitartó vagy, annak mindig megvan az eredménye.

Te tudod mi érdekel, te ismered magad, ebből érdemes kiindulni.

2017. ápr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. ápr. 26. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!