Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta alatt megfelelő-e ha a...

Diéta alatt megfelelő-e ha a következő étkezési-edzési formát folytatom?

Figyelt kérdés
Úgy edzek, hogy csirke-rizs után 1 órával L-karnitint iszok, majd fél óra múlva edzek.Edzés közben bcaa+glutamint iszok, edzés végén megiszok 30g fehérjét, majd ezután hasat edzek ( minden edzés után) fél óráig , ezután pedig újabb csirke-rizs ?

2016. jún. 28. 15:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
te vagy a tökéletes példája a fogyasztói társadalomnak és a butaságnak.
2016. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Kérlek fejtsd ki hogy miért gondolod Te ezt.
2016. jún. 28. 18:20
 3/31 anonim ***** válasza:
A leirás, amit a kérdéshez irtál...
2016. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
10%
de akkor segitek: az L-karnitinnak kb semmi értelme, akkor nem tudom hogy mennyire vagy izmos, hogy bcaa meg glutamin keljen, képet nem töltöttél, akkor minek fehérje edzés végén azt nem tudom, annak sincs semmi értelme, de annak meg mégannyi sincs, hogy turmix után hasazz, ez teljesen nonszensz, hogy hasazás előtt turmixot igyál, a másik meg hogy fél órát hasazol? mivan? 5 perc elég, az is ugyanannyit ér, utána meg a 'csirke-rizs'en látszik hogy mennyire semmi közöd a sporthoz
2016. jún. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Lehet hogy én nem voltam pontos a kérdés írása folyamán, vagy Te nem értetted a kérdésem.


L-karnitin felesleges szálkásításkor ? BCAA + Glutamin nem kell diéta alatt ? A kérdés során mikor azt írtam, hogy edzek, az alatt súlyzós edzésre gondoltam, tehát amit konditeremben végeznek (nem taposógép és hasonlók), te az alapján amit válaszoltál, szerintem edzés alatt kocogásra gondoltál, mert akkor esetleg helytálló lenne amit írtál, de ha te is súlyzós edzésre gondoltál akkor kissé el vagy keveredve.

L-karnitin diéta esetén kell használni , pontosan nem tudom hogy mi a biológiai hatása, régen olvastam utána, de tudom hogy kis energiát ad azáltal hogy a zsírt jobban segíti bontani terhelés hatására, ami igazából a lényeg, persze csak ha kondi előtt fél-1 órával fogyasztod. Ha kondi után akkor a regenerálódásban segít sokat.

BCAA+Glutaminra azért van szükség diéta alatt, mert ha kevés ch mellett edzel, akkor az izomból "fogysz", a BCAA + Glutamin ennek az elkerülésére szolgál, azaz hogy értsd, segít megtartani valamennyire a megszerzett izomzatod.

Fehérje edzés után, hogy miért kell, ezt inkább le sem írom ...

Has edzés 5 perc ? Lehet itt sem voltam pontos- A has edzése nálam nem merül ki 15 hasprésbe. Has edzés alatt én normális has edzést értek, a hasizmot minden oldalról megdolgoztató edzést, és így is fél órába szűkösen fér bele.

Turmix has edzés előtt ? Úgy tudom ha az ember nincs rosszul turmix után has edzéstől akkor nyugodtan lehet, de mivel a kérdésemnek ez volt az egyik lényegi eleme, ezért ha nem jól tudom és valaki megtudja értelmesen indokolni hogy miért, akkor annak megköszönöm.

Edzés után fél órával csirke-rizs hülyeség ? Ha ez alapján úgy gondolod hogy valakinek nincs köze a testépítéshez, akkor ... erre már nem tudok mit írni.


Nyilván lehet hogy nem jól tudom a dolgokat, épp ezért is tettem fel a kérdést, de az nem válasz amit te írtál, ha úgy gondolod hogy nem jó valami, akkor azt magyarázd is meg.


Ha nem tudod megindokolni az általad írt dolgokat akkor inkább menj vissza aludni, mert hogy egy oltári nagy hülyeség amit eddig írtál, az olyan biztos, mint hogy elvesztegetett idő volt az, ami alatt elolvastam a zagyvaságod és próbáltalak épp észre téríteni!

2016. jún. 28. 21:27
 6/31 anonim ***** válasza:
az L-karnitin-nak nincsen semmilyen hatása. a zsir nem bontódik edzés közben. nem segiti a regenerálódást. a bcaa és a glutamin csak aminósavak, és mivel pucolsz, ezért sok aminósav megy a kajából is, ezért kb fölösleges. a fehérje nem kell edzés után. a hasizomnak nincsen több része, mert 1 izomcsoport, ezért 1 vagy 2 gyakorlattal elegnedő edzeni, 5 percnél többet értelmetlen foglalkozni vele. nem a csirke rizs a hülyeség, hanem hogy ezt eszed, te vagy az.
2016. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
61%
közöd nincs se az edzéshez, se a biológiához, se az anatómiához, se az étkezéshez. egyik mondatod sem volt igaz, de még egy fél mondatod sem. az meg milyen poén már, hogy valamit nem tudsz megindokolni, pl h minek a fehérje edzés után, és azt irod hogy " hogy miért kell, ezt inkább le sem írom ... "
2016. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Az L-karnitin feladata, hogy megkösse a zsírsavakat, és átszállítsa azokat a sejtek energiaközpontjába, hogy ott üzemanyagként felhasználásra kerüljenek. Vagyis az L-karnitin az energia termeléséhez szükséges zsírsavakat szállítja oda, ahol azok majd energiává alakulnak. Ez lesz az izmok egyik fő energiaforrása. Az L-karnitin megnöveli a zsírok energiaforrásként való felhasználását (zsírt éget), és megakadályozza a zsír lerakódását. Remélem így már Te is érted.


Mivel pucolok ezért sok aminosav megy a kajából is ? Ha nem pucolok akkor miért menne kevesebb ? Azt az egyet jól írtad, hogy a BCAA és a Glutamin aminosav. Ha értesz a testépítéshez egy kicsit is, akkor nyilván tudod, hogy az az aminosav mennyiség amit kajával beviszel egyáltalán nem elegendő diéta alatt, már csak azért mert a Glutamin nagy része nem hasznosul, de ezt már hagy ne kelljen leírnom miért, ha nem hiszed olvass utána.

Fehérje nem kell edzés után ? A fehérje biztosítja az izomépítéshez szükséges aminósavakat, amelyek a sérült szöveteket visszaépítik és tovább erősítik. Ez mellett még az immunrendszert is erősíti. Helyre kell még tennem valamit amit nem értesz ?

Aki nem ért hozzá, az valóban úgy gondolja, hogy a hasizom 1 nagy valami, de ha kicsit jobban belemélyedsz,edzed akkor rájössz, hogy van felső, középső és alsó része, ha nem tudnád hogy ezeket hogy edzd adok ebben is segítséget ! Azonban megköszönném ha ennek már tényleg te magad járnál utána.

A csirke-rizses dologra már megint semmi használhatót nem mondtál, de nem is vártam semmi értelemeset, hogy az igazat megmondjam. Hogy értesd te is, csirke sovány hús, nagy a fehérje tartalma , (barna) rizs pedig a sok pozitív hatása mellet, lassan felszívódó ch és magas a rost tartalma. Ha még ezeket sem érted, hogy mi miért jó, akkor kérlek ezeknek is olvass utána külön.

Nem poénnak szántam a fehérjés dolgot, hanem ténynek, mert ha tényleg nem tudod, hogy miért kell a fehérje edzés után, akkor azt sem értem, hogy egy testépítéssel kapcsolatos kérdésre egyáltalán miért kattintottál , ugyanis hogy egyáltalán nem vagy otthon ebben a témában, az már a korábbi válaszaidban is érezhető volt, de most már teljesen nyilvánvaló.

2016. jún. 28. 22:35
 9/31 anonim ***** válasza:
61%
nagyon buta vagy kedves kérdező, csak sajnálni tudlak.
2016. jún. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
57%

tipikus az az ember vagy, akinek semmi köze az edzéshez, csak elolvassa a tápkieg végek által irt cikkeket, és ennyi.


Az L-karnitin-nak nincsen hatása. ez köztudott tény.

pucoláskor azért megy több aminósav, mert több fehérjét viszel be, mint tömegeléskor. bcaa és glutamin bevitele fölösleges, mert beviszed kajából. fehérje nem kell edzés után. az izom az edzés után 2-3 napban épül, és nem edzés után 1 órával. ha edzés után csak 2 órával eszel, akkor ugyanolyan gyorsan fogsz fejlődni, mintha utána. és amúgy is, még a betanult tápkieg marketinget sem ismered, ugyanis edzés után ki van ürülve a glikogéntaktárad, igy ha csak fehérjét iszol, akkor az át fog alakulni glükózzá, hogy tölteni tudja a szervezet. a hasizom egy izomcsoport, nincsenek része, viszont ha lennének, akkor sem kellene külön edzeni. bicepsznek sem kell külön mind a két fejét, vagy a tricepsznek sem. ha megfelelő a terhelés, minden rost megfeszül, amúgy sincs lokális izomépités egy izomcsoporton belül. de mondtam a csirke rizsre, mivel kb 300 féle étel van, amit ehetsz, de te mindennap ugyan azt eszed, szerinted mennyire egészséges? semennyire.

2016. jún. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!