Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nyáron mi az optimális,...

Nyáron mi az optimális, milyen keményre kell fújni egy városi kerékpár gumiját? Hány bár nyomás kell bele?

Figyelt kérdés

Nagy igazsàg ,hogy sajàt kàràn tanul az ember..de meg is èrdemeltük ,nem informàlòdtunk előre.

Szombaton vàsàroltunk egy vàrosi kerèkpart nekem,rendszeres hasznàlatra.Amikor hazahoztuk ,a pàrom mèg fùjt a gumiba( szerintem nem kellett volna)Tegnap elmentem vele dolgozni ,semmi baja nem.volt.Mire delutan kimentem,a hàtsò kerèk teljesen le volt engedve( semmi levego nem volt benne)'Kànikula volt...a nap èrte.Jòl gondolom ,hogy a tùl kemènyre fùjt gumi miatt törtènt?



2017. máj. 30. 10:30
 1/6 Alex Fly ***** válasza:

Mit nevezel túl keménynek?

A külsőkön fel van tütetve az ajánlott nyomás. Egy jó állapotú gumi megfelelően felszerelve egy jó felnire ennek kb. a kétszeresét képes minden gond nélkül elviselni. Kánikulától függetlenül.

Ha ennék nagyobb nyomásra punpáltátok, akkor nen kell csodálkozni...

2017. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vadonatúj a bicikli ... s nincs tapasztalatunk még benne ,hogy mennyi az optimális . Vettünk hozzá olyan pumpát ami méri a bár nyomást ...de a neten is hol ezt olvastuk ,hol azt .De nem baj ,megfizetjük a tanulópénzt ..
2017. máj. 30. 14:03
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Mondom a gumi oldalán minden esetben fel van tüntetve az ajánlott nyomás. Ha valaki nem ért hozzá, de tud olvasni vagy minimum a számokat ismeri, annak nem jelwnthet problémát...
2017. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szèpen ! ;)
2017. máj. 30. 21:33
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
Mellesleg eddig inkább a túl kis nyomás okozta defekttel találkoztam. Az ember nem meri rendesen felfújni, mert mi lesz, ha kidurran. Aztán a legelső úthibánál felüti és máris kapott egy szép snakebite-ot.
2017. máj. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

A belső gumit ki kéne venni és megnézni. A túlnyomástól elpukkanás nem kicsit máshogy néz ki, mint egy sima szögszúrta lyuk.


Tényleg a gumi oldalán lévő nyomásajánláshoz kell igazodni, PSI-ben vagy barban mindegyiken rajta van, Max. vagy recommended inflation/pressure, inflate to... stb.

Nem lehet így messziről megmondani, nem csak gumiméret, de típus szerint is lehet más érték. Pl. országútimon a 23-as Conti 8,5 baros, a trekkingemen a 23-as Schwalbe meg 10 baros.


Ja és nyári hőség, lehet, hogy túlzott óvatosság, de ha én lakás/kamra hűvösében fújom fel a gumit egy tűző napos forró nyári tekeréshez, akkor a gumin jelölt max nyomásnak legfeljebb 90%-áig fújom.

2017. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!