Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire nehéz egy 100 kms...

Zoe.01 kérdése:

Mennyire nehéz egy 100 kms biciklitúra, s körülbelül mennyi edzést igényel ha viszonylag kezdő az ember?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Bár nem értek sokat a biciklizéshez, ezzel együtt is tisztában vagyok vele, hogy ez azért erősen függ a körülményektől. Milyen bicajod van, milyen az erőnléted (csak mert valaki kezdő bicajos, lehet harmatgyenge és olyan is, aki 100 km-t letúrázik hegyen vagy akár lefut), milyen a terep (főleg az emelkedőkre gondolok)...


Ha valaki kezdő bicajos, én az vagyok, de szerintem még én sem halnék bele az olcsó és ócska kis 3 sebességes agyváltós bicajommal 100 km-be síkon. A hátsóm kikészülne, amúgyis nagyon elfáradnék és nem tudnék másokkal menni, ha rendes tempót nyomnak, de ez azért nem olyan nagy táv s időben se olyan vészes (legalábbis ez a tippem. sose mentem ennyit, de síkon nem is fogok). Kivéve, ha rossz a szél.

Szintkülönbség mellett durván megváltozik a leányzó fekvése, gondolom, főleg kezdőknél és gyengébb bicajjal s nagyságrendekkel fontosabbá válik az edzettség.

2016. júl. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy országúti bicajjal, ha a segged hozzá van szokva a nyereghez, akkor meg sem kottyan, én pl max 4 óra alatt letolom, bolyban sokkal rövidebb idő alatt.

Persze az sem mind1, hogy hol, az alpokban 100km az gyílkos egy profinak is, az alföldön meg könnyű menet egy kezdőnek is.. Főleg ha nem egyben akarja letolni, hanem pl családi túra van rá 1-2 nap... De egy is elég bőven... Csak legyen nálatok kaja, ilyen időben szó szerint rengeteg víz... Jusson minden 20 kg-odra minimum 2 liter... Tehát, ha pl vagy 80kg akkor legyen nálad egész napra 8 liter... Nem kötelező mindet meginni, de inkább legyen, minthogy mentőt kelljen hívni valahová az út szélére mert hőgutát kaptál... Az se baj, ha rgy része izotóniás ital, mivel rengeteg elektrolitot is veszít ilyenkor a test.

No meg a bicikli, helytelen beállításokkal gyötrő lehet, ha nem kényelmes rajta ülni, vagy nem vagy hozzászokva, hogy 1-2 órát nyeregben ülsz, akkor legyen akármilyen kényelmes a nyereg, fájni fog a segged brutálisan a nap végére.

2016. júl. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nemes Zoltán ***** válasza:
75%

A hangsúly a kezdőn van, meg a túrán.

Beledöglessz.

Egy átlagos ember ha nem teker minden héten 60km-et rendszeresen, akkor nem képes 100km-et menni, egy nap alatt.

Én rendszeresen tekerek, és tudom hogy ha viszek magammal nem gyakorlott kerékpárosokat, akkor 15km-nél már nagyon kivannak, 30 ig egy sem bírja.

Gyakorlott középkorú bicajos lenyomja a 100-at sík terepen , de rohad túl elfárad.

Fiatal versenyzők ennyin melegítenek, és csak utána gyorsítanak, de most nem is róluk van szó azt hiszem.

Szóval ha 100km-et akarsz menni, akkor tessék edzeni előtte sokat.

Tapasztalatom szerint ha egymás után két nap tudsz menni 60km-et akkor ha pihent vagy , le tudod nyomni a 100-at is egy nap, de utána 2 nap pihi:)

Ha fel akarsz tekerni a hegyekbe akkor 20 is sok.

2016. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
20 évvel ezelőtt tekertem ennyit 3 sebességes agyváltós camping-el a Dél-Dunántúlon. Majdnem egész úton esett az eső, 2 defektet kaptam, 6 és fél óra alatt nyomtam le. Majd beledöglöttem. Csontig hatoló fáradtságot éreztem, másnap izomlázam se volt. Rá egy hétre ugyanez az út visszafelé napsütésben defekt nélkül 4 órába telt. :)
2016. aug. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Annta válasza:

Nekem a 30 km ideális, a 60 km fáraszt, talán 90 km-t még sose mentem.

Egy hétvégente bicózó 28 éves nem edzett csaj vagyok.

2016. aug. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezdőnek nehéz lesz.

Mondjuk, tereptől is függ, de ahogy fentebb írták, amikor kezdő, edzetlen embereket viszek, kb 20 kmnél kezdenek fáradni, 40nél beledöglenek.

A 15 kn/hs sebességve..

2016. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rotwild válasza:
Ha még soha sem tekertél 15-20km távnál többet, akkor a 100 km sok. Én azt javaslom, készülj rá, fokozatosan, az egyik napon tekerj, a következőn pihenj. A távot fokozatosan növeld, ne hirtelen. Eleinte csak 6-7 kilométerrel, később(50km felett) akár 10 kilométerrel. Ha már tudsz egymást követő 3-4 alkalommal 70km távot tekerni, akkor a 100 is menni fog. Ha élvezni is szeretnéd a tekerést, akkor fontos, hogy folyamatosan inni kell, óránként min.1-2l folyadékot, és enni is kell, ha 2 óránál többet vagy a nyeregben. A kaja legyen könnyen emészthető, és inkább több kis adag.
2019. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!