Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár gumit hogy tudok...

V8asbéka kérdése:

Kerékpár gumit hogy tudok centírozni?

Figyelt kérdés
A felni teljesen hibátlan, ellenben a gumi rajta üt egy szakaszon. Azt gondoltam, új kerékpár, és kell neki pár kilóméter, és helyrezuttyan, de 2 hónapnyi használat után még mindig semmi, és nagy sebességnél egy széles MTB gumi igen erős vibrációt okoz ilyen helyzetben aszfalton.

2017. jún. 16. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kerékpár gumit nem centíroznak. Kezdetnek próbáld ki, hogy megcseréled az elsőt és a hátsót. Ha így is üt a rossz gumi, akkor valószínűleg újat kell venned.
2017. jún. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nincs a gumin elváltozás, kis dudor? Ha pörög a kerék nincs benne 8-as?

Ha új, nincs rá garancia?

2017. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A küldő kerületén a perem közelében van egy csík, az párhuzamos a felnivel? Mert ha nem, akkor ereszd le a gumit és igazítsd meg, ha igen, akkor valószínűleg szövetszakadás van a külsőben, ott egy kicsit jobban nyúlik a gumi, ezért kipúposodik. Ez gyártási hiba, ha új akkor nem a rossz használat miatt van. Esetleg túlpumpáltad a gumin jelzett nyomásnál, de montit nem szoktak atomkeményre fújni, így gondolom nem ez a helyzet.
2017. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A gumi teljesen új, a kerékpárral egy idős. Azt a kis csíkot néztem, ami a felni felet egy pár milivel fut, mikor még 10-15 kilóméter se volt a bicajban, nem volt ilyen egyenes, mint most - szerintem kicsit formálódott, de még mindig nem rózsás a helyzet. Úgyhogy ezt a leeresztéses-igazításos módszert megpróbálom, köszönöm!

(Ugyan MTB gumi, de a külső oldalán jelzett maximális érték alá szoktam egy tizeddel fújni mindig, felette sosem járt az érték.)

2017. jún. 17. 13:25
 5/7 Alex Fly ***** válasza:

A gumit nem centrírozzuk. Ha a kerék mormálisan van centrírozva, akkor ha a gumi üt, annak két oka lehet: vagy megsérült a szerkezete (akkor kuka) vagy nincs rendesen a helyére rakva.

Felszereléskor érdemes félkeményre fújva kézzel körben megfeszegetni a gumit, párszor földhöz ütni minden pozícióban, utána fújni teljes nyomásra. Ha biztosra akarsz menni, akkor a ráírt ajánlott nyomásérték kb. kétszeresét fújod bele és megismétled a műveletet -ilyenkor egy hangos pattanás kíséretében a helyére szokott ugrani.

2017. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a drótnélküli Maxxisom ilyen, hogy nagyon anyáztam, mikor raktam fel, mert negatív puklis volt egy arasznyi darabon, akárhogy is igazgattam laposan. Aztán 4 bar fölött a helyére mászott. Ettől a tiéd még lehet akár hibás darab.
2017. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Alex Fly és zoligyerek köszönöm!

Járok a kerékpárral szervízben majd pár héten belül, ott is felvetem a dolgot, ha addigra nem oldom meg magamnak.

Mellesleg a gumin sérülés nincs, pár kilóméter alatt csökkent ez a "nyolcas" a gumiban, de közel sem egyenes a futása még mindig, ez a baj.

2017. jún. 18. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!