Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egész napos biciklizéshez...

Egész napos biciklizéshez izotóniás ital/gél/pezsgőtabletta?

Figyelt kérdés

Ti mit használtok? Még ott tartok, hogy felülök a biciklire néhány kulacsnyi vízzel és tekerek, de addig nem jutottam el, hogy pótolni kéne a kiizzadt vitaminokat és ásványi anyagokat. De most egy extrém hosszú túrára készülök, amin már nem elhanyagolható ez a kérdés. Persze lehet válogatni, hatalmas a kínálat. (rákerestem, nem egyből ide jöttem)

Olyat nem akarok venni, amire ráírnak mindenféle jól csengő szót mint pl tricarb matrix, magnézium, l-carnitine, l-arginin, aloe vera, de egy csomó ezek közül olyan kis mennyiségben tartalmazza ezeket az anyagokat, hogy kb csak dísznek vannak benne, minimális mennyiségben. Én olyat keresek ami tényleg jó.



2017. jún. 22. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne ezektől félj, ezek természetes anyagok!

A rákkeltő, idegméreg, formaldehiddé bomló aszpartám és származéka az aceszulfám-K, a szorbit zavarjon! A színezék, a savak!

Káliumsót és nátriumsót izzadsz. Magnézium és kalcium kell izomgörcs ellen, cukor energizálni (l-carnitin is erre van). B-vitaminok az agynak és a magnézium felszívásához, C-vitamin a kiszáradt sejtek regenerálásához..

Ásványvízbe (magas oldott anyag tartalom) csipet jódozott só, kanál cukor és egy multivitamin. Ez az izotóniás ital! Eszel mellé banánt, amiben ott vannak a gyorsan felszívódó cukrok, kálium, foszfor, jód, cink, réz, élelmi rost.. és kész! Végén benyomsz vagy 2 fehérje szeletet, mert nem biztos, hogy tudnál annyi húst enni és kész! Nekem Balatonra jó volt! Más szereti ezeket a túl ízesített mérgeket, én nem.

2017. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem azt írtam, hogy félek, hanem hogy csak reklámfogásként írják rá azokat a szavakat, de olyan minimális mennyiségben van bennük sokszor, hogy semmit sem ér, te meg örülsz, hogy milyen jót teszel magadnak ha megiszod aztán csak ásványvíz pár csepp biszbasz kivonattal :) Én most egy 320 km körüli túrát terveztem, de jövő nyáron szeretném körbetekerni az országot határ mentén. Azért érdeklődök, hogy milyen praktikus módjai vannak a kérdésben feltett célokra. A fehérjeszelet jó, azt könnyen magával viszi az ember. de annyi italt nem tudok kotyvasztani házilag, hogy egy akár 2 hetes túrára is elég legyen. Olyasmit keresek ami megtalálható az üzletekben és jó. De köszönöm, és jó dolgokat írtál, ment a zöld
2017. jún. 22. 18:23
 3/5 szlory ***** válasza:
100%

Olyan túrára készülsz, amire lehetetlen ellátmányt magaddal vinni, ahogy arra rájöttél magad is. Olyan dolgokat keress, ami igényeidnek megfelel és bárhol beszerezheted az országban járva, hogy pótold a készleteket. Szerintem Biotech/Scitec sportbolt szinte mindenfelé van, Auchan/Tesco tuti, DM/Rossmann/Müller dettó.


Ötletek. 1) Fehérjeszelet a DM-ből. Nyugodtan lehet normális mennyiségű szénhidrát benne, nem kell a kicsontozottat hajtani. 2) Scitec Amino Magic (narancsos, abban nincs aszpartám) vagy G-Bomb és BCAA kombináció. 3) Scitec Beef amino fehérjepor. 4) DM-ből szintén van karnitines literes üdcsi ha igaz, de a legjobb: Gatorade! Tecsóban is kapsz olcsóért. 2 óránként lehet szlopálni, kelleni fog. A porokra ráírták az ütemezést.

2017. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Segített ment a zöld
2017. jún. 28. 15:39
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Vagy pár adag italpor pl. a Nutrixxiontól. Kicsi, könnyű. Beleszórod a kulacsba és simán vízzel feltöltöd. Egy hosszú túrán ezen élni kissé húzós lenne, de 2-3 tartalékban mindig jól jöhet.
2017. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!