Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 40 km/h-s átlagsebességet...

40 km/h-s átlagsebességet hány nap/hét után sikerült elérnetek? Kicsivel bővebben lent.

Figyelt kérdés

A negyveses átlagot természetesen arra értem, hogy miután elértétek, attól a naptól fogva már folyamatosan, vagy igencsak sűrűn tudtatok ennyivel haladni.


1. 40 km/h-s átlagsebességet mennyi idő alatt értétek el?


2. Mennyit/hogyan/hol gyakoroltatok? Csak kerékpáros tréning volt, vagy valaki közületek közbeiktatott más edzés/mozgásformát is?


3. Mit vittetek magatokkal? Vizet, izotóniás italt (akár házilag elkészítve), fehérjeturmixot, szendvicset, energiaszeleteket?


4. Defektmentes külső volt a kerékpárotokon (kis kitérő: melyik volt az ami valóban nem lyukadt ki?), vagy volt nálatok valami javítószett?


5. Esőkabát hasznos volt, vagy ha elkapott, akkor zivatarban tekertetek néha?


De a két fő kérdés továbbra is:


1. A fenti átlagot mennyi idő alatt értétek el?

2. Mennyit/hogyan/hol gyakoroltatok?



2014. jún. 20. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%

Én ugyan nem versenyzek, de néhány tapasztalatot leírok: az első a táplálkozás, azaz a napi 2g/tskg fehérjebevitelt javaslom. Amikor nem figyeltem a kajálásra, 30-asnál nagyobb átlagot sehogyse tudtam elérni. Ezenkívül a feherjeturmix nagyon jó ötlet. Mondok egy példát: vörösvárról megyek a XV. ker.-be fehérjéért. Aabszolut formán kívül vagyok, 20-30-as tempó. Hazafele gondoltam betolok egy kis "port". 40 körüli tempó simán megvolt, enyhén emelkedős úton.

Természetesen szénhidrátot is érdemes útközben fogyasztani.

A többire:

-esokabát sztem célszerű, én sose vittem, utáltam is mikor megaztam.

-én biztos a defektmentesre szavazok, csak ugye drágább.

én persze nem azt használtam, aztán elég sokszor kaptam is defektet, elég frusztráló :D


Az edzéshez nem igazán tudok hozzászólni, mivel én csak hobbista vagyok, mindig a magam feje után megyek :D

Szóval aki komolyabban csinálja okosabb lesz. De szerintem a súlyzós edzéssel csak nyersz. (hazabeszélek, én erőemelő álmokat dédelgetek)

2014. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40km/h-s átlag? 5km-en simán beadom neked, 100km-en lehetetlen... ez így elég értelmetlen...
2014. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Értelmetlen? Nem hiszem el, hogy nem láttál még egy körversenyt sem soha életedben!


Nem csak egyenesekkel, dombok egész hadával "felfegyverzett" szakaszokon hoznak 39-44-es átlagokat. Itt az emelkedőkön van a hangsúly. Mégis összejön nekik.


Ezt szeretném tudni, kinek mennyi idő után jött össze a fentiekben kifejtett viszonylag sűrű negyvenes átlag?


Kétszáz kilómétert azért mégsem tíz-tizenöt óra alatt kívánok megtenni...

2014. jún. 20. 17:17
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
200km-en soha az életben nem fogsz 40-es átlagot menni.
2014. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Neked majd el is hiszem. Ezen kívül te biztos más közvetítéseket látsz.
2014. jún. 20. 19:34
 6/15 anonim ***** válasza:
24%

#1

"első a táplálkozás, azaz a napi 2g/tskg fehérjebevitelt javaslom"


tskg gondolom a testsúly kg rövidétése (ami helyesen testtömeg kg lenne...)

én 70kg vagyok, vagyis 2g/70kg -nyi fehérjére van szükségem. Ez 2.85714286 × 10-5, ami nem túl nagy szám. Szóval legközelebb hülyeséget ne írj. köszi.

2014. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Ennyire hülye nem lehetsz b@zmeg. 2 gramm PER testsúlykilogramm, másképp 2 gramm testúlykilogammonKÉNT, te ökör. Világos?
2014. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

"Ezen kívül te biztos más közvetítéseket látsz."

El vagy tévedve kismókus. Mert a nagy versenyek nagymenői, akik éveken át életformaszerűen edzenek és egy orvoshadsereg tömi őket a legmodernebb kokszokkal, és tőkeerős támogatók teszik a seggük alá a legjobb technikát, na azok nem itt matyiznak a monitor előtt :)


"Kétszáz kilómétert azért mégsem tíz-tizenöt óra alatt kívánok megtenni..."

20-as átlag miért nem jó? Az hamar elérhető.

2014. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
jól edzett bringásoknál 100km feletti távoknál elérhető a 25-30km/h-s átlag, de 40km/h átlagot az időfutam versenyzők közt is csak nagyon kevesek mennek... szerintem te nézel érdekes közvetítéseket, vagy fogalmad nincs mit jelent, az átlag szó...
2014. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon nekem rontottatok, pedig nem beszélek hülyeségeket. :)


"Éveken át életformaszerűen edzenek."

Ezzel nem vitatkozom, ez így van. Azonban ezt el lehet könnyen érni, de most nem téma.


"Egy orvoshadsereg tömi őket a legmodernebb kokszokkal."

Most ez az átkozott szteroid armada ennyit lendítene előre rajtuk valóban? Én úgy hallottam alig valami pluszt ad hozzá, éppen csak annyit, hogy picivel gyorsabbak legyenek a többi versenyzőnél.


"A legjobb technikát."

Nekem pár kérdéssel odaébb azt írták, hogy olyan marha nagy különbség nincs országútik között. Akkor most hülye volt, üljön le egyes, és mégis sokat jelent egy három milliós versenykerékpár? (Ezt csak kérdem, nem áll szándékomban támadni vele.)


"20-as átlag miért nem jó? Az hamar elérhető."

Nekem személyesen éppenséggel az ég világon semmi gondom sincs a huszas átlaggal, de azzal tíz óra alatt tenném meg ezt a nagy távot. Nem lassú az egy kicsit? Ennél szerintem minden versenyző gyorsabb.


"De 40km/h átlagot az időfutam versenyzők közt is csak nagyon kevesek mennek... Szerintem te nézel érdekes közvetítéseket."

Neked írnám konkrétan, hogy akkor a körversenyek minden egyes szakaszának végén mit jelent a 39-44-es átlag? Nem hivatkoztam volna rá többször is, ha nem látnám állandóan. Ezért nem kell a fejemet venni, TÉNYLEG(!) szeretnék fejlődni! Amennyire lehet közel kerülni majd idővel a jobbakhoz, hidd el, komolyan ez a vágyam.

2014. jún. 20. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!