Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elore, vagy hatra kell szelesr...

Elore, vagy hatra kell szelesrbb gumi?

Figyelt kérdés
Cc-zek, elol 1.95, hatul 2.1 gumi van. Az elso gumiban 3-szor kevesebb levego van, megis allandoan csuszkal. Estem is mar miatta. De amikor elol is 2.1 gumi volt, akkor is estem kicsuszo elsokerek miatt. Szoval nem ertem elore miert nem szoktak sokkal szelesebb gumit rakni. A teloban 2.5 gumi is siman elferne (xcm).
2017. júl. 2. 14:09
 1/2 szlory ***** válasza:

Nagyon összetett kérdést tettél fel, nem lehet rá tökéletesen válaszolni. A külsők még az élsportban is folyamatosan vita tárgyát képezik (milyen mintázat, milyen anyagösszetétel, milyen nyomás és méret).

Nagy általánosságban viszont illene azonos méretű külsőkkel normális eredményt elérned, ha gáz van, akkor vagy a külső rossz oda, ahol használod, vagy nem a súlyodnak megfelelően van benne a nyomás (alacsony v. magas). Esni meg technika miatt is lehet, van, ahol semmilyen bütyök nem ment meg, ha pl. nem jól dőlsz vagy túl hátra helyezted a súlyodat és nincs tapadás elöl. Gondold át, magadnak könnyebb lesz ezek mellett megtalálni és elhárítani a hiba forrását, úgy vélem. Sok sikert!

2017. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1.95 az normál, trekking / városi méret szinte. Azzal terepezni nem lehet. Minimum 2.1, de inkább 2.3 bütykös gumi kell előre hátra. Ha ugratni is kell, akkor pont hogy hátra kell kicsit kisebb nyomás a nagyobb, ballonos gumiba, hogy ne a váz törjön. Előre a teló miatt mehet a keményebb.
2020. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!