Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez milyen fajta hajtómű?

Ez milyen fajta hajtómű?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vásároltam egy használt bringát, és miután hazavittem akkor vettem észre, hogy nem úgy működik mint az eddigi bringáim. Konkrétan: miközben nem tekerem, az első fogaskerekek ugyanúgy forognak. Tehát tudok váltani anélkül, hogy hajtanám a bicót. Ezt hogy hívják, hogy lehetne utánanézni?


Válaszokat köszönöm!



2017. júl. 5. 12:06
 1/7 Alex Fly ***** válasza:

A Shimano a '80-as évek elején fejlesztette ki FF néven (frontfree).

Az volt a cél, hogy hajtás nélkül is lehessen váltani. De nem vált be, így abbahagyták...

2017. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Húha. Akkor lehet ezt benéztem ? :( Ez könnyen elromlik, illetve maceráns a szervizelése?
2017. júl. 5. 12:33
 3/7 Alex Fly ***** válasza:

Gyakorlatilag nincs hozzá alkatrész. Szóval a javítása körülményes lehet.

Maximum kicseréled egy "normálisra"...

2017. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk rendesen működik, nem kattog meg semmi és gyönyörűen vált. Szóval nincs vele baj :) Egy tisztítás kell neki csak.
2017. júl. 5. 14:15
 5/7 tothp ***** válasza:
Na ilyet se láttam még. És egy ilyen bringán a hátsó kazetta fix?
2017. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
@tothp: eredetileg igen. Az a lényege, hogy a racsni a hajtóműben van, így tekerés nélkül gurulva a lánc mozgásban van és használható marad a láncváltó.
2017. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hátul is van racsni, csak elég nagy surlódású. Ez azért van, hogy a hátsó fogaskerék (és vele együtt a lánc) ne olyan gyorsan forogjon mint a kerekek, ezzel egy bizontági funkciót vittek be -> ha véletlenül valamit bekap a lánc (pl egy lábat) ne okozzon túl nagy sérülést. Amúgy hasznos kis dolog. Lámpánál tök jól tudok váltani miután megálltam. Csak baromi nehéz, illetve nem tudom szétszedni, mert a hátsó fogaskerekeket lefogó anya "fogai" spline formájúak. Gondolom valami különleges szerszám kéne.
2017. júl. 6. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!