Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ezen biciklik közül melyik...

Ezen biciklik közül melyik lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


Rendszeres használatra (kb.havi 1000 km)elsősorban országútra kellene.

Eddig főleg régi 30-40 éves bicikliket használtam.Amit elő tudtam halászni és gurult az helyi rövidtávú közlekedésre jó volt.De most szükségem lenne valami jobbfajta,gyors,megbízható kerékpárra.

A válaszokat előre is köszönöm.


2017. júl. 9. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
hozzáraksz még pár tizest és kapsz egy canyon endurance-t már ennyiért, amin nem egy sora szett van hanem ultegra..
2017. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

tessék pl. ez 250be jön ki de tiagra cuccok vannak rajta

2017. júl. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szlory ***** válasza:

Ha a koskormány szóba jöhet, az a Canyon jó lesz - bár a fékhatása nem lesz egy lapon a tárcsás Meridával vagy Cube-bal. Amúgy egyenes kormányossá is alakíthatók ezek a gépek, max. félreteszed a másik kormányt és a fékkarokat.


Ha az első háromból kellene választani, akkor Cube. A váz-villa-kerék főhármasod legyen mindig elsőnek kifizetve. A többit egyszerűbb/olcsóbb cserélni az ilyen kaliberű gépeknél.

2017. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# 3


Sárvédő csomagtartó mindenképpen kellene rá.De ha jól látom, a képek alapján nincs meg a hajlítás az első villában, csak a Kellysnél.Ezért a többire nem lehet előre normális sárvédőt rakni. Mer túlságosan közel van a pedál a kerékhez.

2017. júl. 11. 18:30
 5/5 szlory ***** válasza:

#3 visszatér. Világos a szitu! Neked egy Author Ronin kéne akkor, de az 2x ennyi.


Egyenes villához is van sárvédő, nyugi. Különben rengeteg nyakigsáros országútis srác lenne. (ott ugyanis megszokott az egyenes villa) ;) Az egyenes villával nyerni is lehet, nemcsak veszíteni (bár pl. egy egyenes alu villa minden csak nem kényelmes).


Csomagtartóból is vannak megoldások sárvédőszem nélküli esetre, pl. alul a gyorszáras tengelyre zárható, a nyeregcsőre lockolt felül.


Amúgy a Kellys is jó állat, nekem egy 2012-es trekking áll az istállóban, többet vertem, mint egy montit és még mindig áll a lábán. Viszont V-s. Ami arra jó, hogy olcsó, általában jó is és sárvédőnek, csomagtartónak sincs útban. Esőben, netán sárban, rossz betétekkel viszont drasztikusan csökkentheti a fékerődet.


Ha ez rendben van, akkor a Kellys jó lenne neked, mert:

1) a V-fék azért tud egyet-s-mást, nem kell mindenkinek a tárcsa (nekem téli bringán, hóban, sárban, szutyokban is bírja - nyilván baromira kopik a betét olyankor és nem gagyikat használok)

2) könnyen és olcsón szerezhetsz rá sárvédőt, csomagtartót (mert V-fékes :))

3) jóféle SRAM trekking szett van rajta // arra ügyelj, hogy így viszont "SRAMos" leszel, esetleges javítások, szervizek során a Shimano cuccok a polcról jönnek, a SRAM esetében ez picit türelmesebb móka. de vállalnám. menő. ha már a Kellys picit kommerszebb is, mint a másik két brand. üld meg, próbáld ki, sok sikert :D

2017. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!