Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora a legnagyobb kerék...

Mekkora a legnagyobb kerék méret amiben még vannak biciklik?

Figyelt kérdés
28as méretet lattam mindenhol, de en nagyobbat szeretnék.

2017. aug. 11. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
29"-ről tudok, amit bárhol meg lehet venni. Vagy van az a régi velocipéd, 2 méteres első, és 30 centis hátsó kerékkel.
2017. aug. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
29es a divat mtb-ben, nyilván megvannak az előnyei, de már annak is olyan kell aki nem is használja ki. csak mert most ez a menő :)
2017. aug. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
90%

Az a helyzet, hogy a 29-es NEM egy új méret. Csak gumiban.

Ez a régi jó kis szabványos országúti 622-es mérete, amit 27-esnek csúfolnak collban.

Vagyis egyáltalán nem ez a legnagyobb méret.

Ezer éve létezik a 28-asnak hívott ős-kerékpár méret, meg a régi országúti méret, a 630-as is. Mindkettőnek nagyobb a felnije a 29-es montiknál.


A 29-es már a gumimérettel együtt értett méret, abban jelenleg ez a járatos legnagyobb. Csak ezzel a logikával a 622-es felnire szerelt fatbike már valami 32-esnek számítana.


Ez a gumiátmérőre alapozott felosztás csalós és félrevezető.

2017. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:

A 29-es MTB ugyanaz, mint a 28-as trekking vagy outi kereke: 622mm

Ennél egy számmal nagyobb a régi túrakerók 27-ese (630mm), illetve a Csepel 28-as libakergetők 635mm-es felnije.

Ezen kívül néhány Youtube-videón láttam 36" kerékkel szerelt szörnyetegeket, de az nem igazán van jelen a kereskedelemben.

2017. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Oszt' mér' is lettem lepontozva?

:D

2017. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!