Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hollandiában mért drágák a...

Hollandiában mért drágák a biciklik?

Figyelt kérdés

Hollandiában mindenki ronda, elhasználtnak kinéző és értéktelennek tűnő biciklikkel jár. Olyanokkal amit Magyarországon nem nagyon lehet látni, maximum kis falukban a kocsmák előtt...


Most költöztem ide és 60 ezer forintért vettem meg a bringámat, amiért már egész jót lehet kapni Magyarországon, ha nincsenek nagy vágyaid.


Ez egy nagyon régi, helyenként rozsdás, fura kattogó hangokat kiadó, olyan bicikli amit Magyarországon vagy kidobnál vagy ingyen oda adnál valakinek, de ez nem valószínű, mert nem lenne rá jelentkező.

Meg is kérdeztem egy itteni haveromat, hogy nem-e vertek át, mert nem beszélet a Hollandot.... és nem... Itt ez teljesen normális, még talán olcsóbban is megúsztam...


Nem az a kérdésem, hogy mért járnak ilyen rozoga biciklikkel... tudom az okokat, de az árakat nem értem.


Az új biciklik, amik már egész jól néznek ki kb 1000 eurónál indulnak, de ezek csak lassú utcai közlekedésre alkalmas bringát, nem az országúti vagy hegyi csodák :D



2017. aug. 19. 21:57
 1/9 anonim válasza:

Ezt meg is válaszoltad:


"Az új biciklik, amik már egész jól néznek ki kb 1000 eurónál indulnak"


Ha újat 1000 euróért tudsz venni, akkor a régi, de használhatóért 200 euró már nem is tűnik túlzásnak.

2017. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ez még mindig nem magyarázza meg, hogy mért nincs olcsóbban. Kb olyan mintha 200 ezer forint fölötti telefonokat árulnának egy országban.... megmagyarázná, hogy mért kerül sok használt telefon többe a kelleténél, de azt nem, hogy mért nincsenek olcsóbb telefonok a piacon, aminek a használt változatai is olcsóbbak lennének.
2017. aug. 19. 22:42
 3/9 anonim ***** válasza:
mert ott folyamatosan van kereslet a bringára,mert mindenki azzal jár,télen is,nem csak időszakosan.
2017. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen dolgok mindenhol annyit érnek amennyit adnak érte. Ez ilyen egyszerű. Azok a régi biciklik meg nem feltétlen régiek. A hagyományos fekete holland bicikliket lehet kapni újonnan is és Magyarországon is vagyonokért árulják.
2017. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vigyél itthonról és legyél bicikli nepper.
2017. aug. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:
Mert ennyiért lehet eladni. Az árakat a piac határozza meg, annyit kérnek érte, amennyit a vevő hajlandó megadni.
2017. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
alaposabban körül kéne nézni, akkor tudnál szerezni, mert ott is vannak olyan helyek, ahova ingyen be lehet vinni a megunt dolgokat és az ottaniak eladják utána. Arra gondolj hogyha majd egyszer lelépsz onnan, akkor ugyanoda el tudod adni. Én is így csináltam anno és a 100 euro már nem lesz drága:)
2017. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont ugyanannyiba kerül ott ugyan az a felszereltség mint itt... max egyáltalán nem értesz hozzá, nem létod a felszereltséget, csak azt amit el akarnak adni neked...
2017. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Drágák? Már 15ezerért is simán kapsz egy teljesen átlagosat..


Hogy miért igénytelenek rá? Mert úgyis ellopják. Hollandiában az egy főre jutó biciklik száma másfél fölött van, vagyis két emberre három bicikli jut.

Olvastam egyszer egy történetet egy holland fórumon, hogy a srácnak ellopták a biciklijét és pár héttel később látta, ahogy egy másik ember biciklizik az ő bicójával. Rákiáltott, hogy "hé sggfej, az az én biciklim", mire az illető leugrott a járgányról és elfutott... mikor a srác jobban megnézte a biciklit, kiderült, hogy nem is az övé volt, csak hasonló... állítása szerint azóta nem is vesz biciklit, csak ha szüksége van rá, rákiált egy biciklisre, és az esetek többségében az illető visszaadja neki azt, ami nem is az övé. Mert mindenki lopja mindenkitől.:D

Akkor meg minek vegyenek jóféle bicikliket?

Ráadásul az ország legmélyebb és legmagasabb pontja között összesen 400 méter van, szóval pl váltós biciklit teljesen fölösleges venni.

2017. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!