Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mechanikus vs. Hidraulikus...

Mechanikus vs. Hidraulikus tárcsafék? Tartanom kellene az utóbbitól?

Figyelt kérdés
Sosem volt tárcsafékes bringám, most készülök új montit venni, és már több helyen olvastam, hogy a hidraulikus tárcsafékkel sok baj lehet, ami "szívás", ha netán út közben érne a baj. Vajon ez igaz lehet? Tényleg sokkal bizonytalanabbak a hidraulikusok, mint a mechanikusok? Jogosan kell tartani tőlük? Egyáltalán milyen baj lehet velük?

2017. szept. 21. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mechanikus szerintem felesleges kategória inkább hidrás vfék . A HID.tárcsa erősebb , komolyabb fékrendszert kell venni azt belőni és a karbantartásra kell ügyelni kopás stb esetén a hozzávalókat kell beszerelni .
2017. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
van hidraulikus és hidraulikus tárcsafék között is óriási különbség..de pl nekem az első bringám egy belépő szintű olcsó trek bringa volt alap alkatrészekkel, nagyon jó volt az a tektro hidr. tárcsafék. Beállításon sok múlik. Az meg igaz, hogy ha baj van, akkor egy hidraulikus tárcsaféket nem tudsz útközben megjavítani, hacsak nincs nálad olaj meg mindenféle szerkentyű..nekem több 10ezer kilóméteren keresztül nem volt bajom a fékkel, sokan túlaggódják ezt a kérdést.
2017. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
A mechanikus jóval egyszerűbb, ebből következően sokkal megbízhatóbb. Ráadásul olcsóbb. A jó hidraulikus meg drága, aránytalanul. Legtöbb embernek nincs is szüksége hidraulikusra. Spórolj a féken, ha van rá lehetőség, és a megspórolt pénzt jobb váltóra és/vagy jobb teleszkópra költsd. Jobban jársz, és a hidraulikus fék bonyolultabb karbantartását is megspórolod...
2017. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

"Spórolj a féken"


Na ezen azért kikerekedett a szemem. Azon az alkatrészen spórolni, amin a legtöbb esetben az életed múlhat. Istenem, hogy lehet ilyen hülyeséget tanácsolni...

A kérdésre válaszolva, nem kell tartani a hidrós féktől. Ha gubanc van, szervizben megcsinálják, alig drágábban, mint egy sima féket, cserébe megbízhatóbb. Ha nem vagy műszaki analfabéta, magad is tudod szervizelni, nem kell hozzá részecskefizikusi diploma. Még terepen sem gyakori, hogy útközben elszáll a rendszer (láncok sokkal gyakrabban szakadnak), ha csak aszfaltoznál, ott kb 0 az esélye, hogy baj lesz vele. Egy belépő szintű Shimano hidrós fék simán megfizethető árú, és ha nem vadulsz vele, akkor tökéletesen elég is lesz.

2017. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Írt egy másik kérdésre egy kommentelő hogy nincs difi a fékhatások meg a fékek ereje között . Téved . A hidraulikus megfog rögtön egy meglódult lejtőn és a teló is csökkenti a felborulás kockázatát . Nem kell spórolni a féken . Teló is állítható és szükséges . Lánc minősége is fontos , a patent oldószem nálam kioldott . Azóta nem teszem be kicseréltem egy normál szemre .
2017. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem hülyeség amit írtam 4-es. Manapság mindenki meg van győződve arról a csacsiságról - gondolom a marketingnek igen erős keze van ebben -, hogy a hidraulikus fékek előtt senki sem tudott megállni a bringákkal, minden egyéb fékezési megoldás rossz volt és életveszélyes. No ez hatalmas butaság. Akkor ezek szerint akinek v-fékje van meg patkófékje, az mind folyamatos halálveszélyben van, mert nem tud megállni? No ilyet sem hallottam még.


Nyugodtan lehet mechanikus tárcsaféket használni, tök jól meg fogja állítani a bringát, semmi gond nem lesz vele. Kétségtelen, hogy finomabb érzetet ad a hidraulikus, és a jókkal valóban kisebb erővel lehet fékezni. De hogy ne lehetne megállni a mechanikussal? Jézusom, kitől hallottad te ezt 4-es? Sokan, még versenyzők is használnak mechanikust, mert megbízhatóbb. Nem kell fölöslegesen riogatni az embereket. És akkor megint írom, bizony spórolhatsz vele! Sokkal olcsóbb a hidraulikusnál, és nem kell piszmognod a körülményes karbantartással.

2017. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehol sem írtam, hogy a többi fék életveszélyes, meg hogy nem lehet velük megállni, egy szóval sem állítottam ezt. Nem kell belehazudni dolgokat a mondandómba, ez így elég nagy taplóság. Ha te nem tudtad értelmezni, amit írtam, a te bajod, remélhetőleg a kérdezőnek egyértelmű lesz a mondandóm. De könyörgöm, ne írjunk olyat, hogy a féken spóroljunk, mert ez viszont felelőtlenség.
2017. szept. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mech fék a Vtől nem mindig erősebb BIKEPRO írja a cikkében , vfék asszimetrikus fékpofa a pillangó rugó befeszítése hozza a mech fékerőt . Annyiban van a tárcsának előnye hogy a reakció gyorsabb és a felni sem kopik .
2017. szept. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen hidraulikust válassz ha teheted. A mechanikus a bowdenek miatt problémásabbak, gyakrabban kell állítani és sokkal körülményesebb is pontosan belőni. Ezzel szemben egy hidraulikus féknél pár perc a beállítás és tényleg bárki meg tudja csinálni. Nekem az évek során sohasem fogyott el a fékerő a hidrós fékekben, semmi szivárgás vagy zavar nem volt. Semmivel sem megbízhatatlanabbak mint egy mechanikus, a tulajdonságai viszont sokkal jobbak tapasztalataim szerint.

Outik esetében én inkább választanék egy patkóféket mint egy mechanikus tárcsaféket. MTB-nál pedig nem véletlen kapni csak a legalapabb bicikliket mechanikus tárcsafékkel. Abszolút a hidraulikus az elterjedt, mert megbízható és jól adagolható, jó a fékerő, könnyen beállítható.

2017. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!