Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy országúti kerékpár kereke...

Egy országúti kerékpár kereke mennyire sérülékeny?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy Carrera Zelos típusú országúti kerékpárt. (Szerintem itthon nem kapható ilyen kerékpár, én Angliából rendeltem ezt.)

Eddig még soha nem volt országúti kerékpárom és nem tudom, hogy mikre kell vigyázni. Főleg a kerekek miatt aggódom, mert a könnyűfémből készültek és félek, hogy nagyon sérülékenyek. Természetesen csak országúton használom a bringát, de párszor belefutottam már akarva akaratlanul is 1-1 kátyúba és nem teljesen sima útburkolatba.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mennyire kell ezekkel vigyáznom? Nyilván földes úton nem megyek a kerékpárommal, viszont szeretném tudni, hogy hosszú távon 1-1 kátyú illetve durvább útburkolat nem okoz neki kárt.?

Mikre kell figyelnem?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. okt. 10. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Legyen mindig kőkemény a gumi, max nyomáson..kerüld a kátyúkat padkákat, sineket, csatornákat mert könnyű vele beszedni felütéses defektet, főleg ha kicsit kevesebb benne a nyomás mintaz előírt max. Nekem is nemrég lett meg az első országútim, ugyanez a félelmem. előtte enduro bringám volt, azután az országúti elég törékenynek tűnik. Ha 23mm gumi van rajta, azt jobb ha cseréled 25 vagy 28 mm-re (ha a villa befogadja, de általában befogadja)
2017. okt. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alex Fly ***** válasza:

A többi kerékpárfelni is ugyanabból a könnyűfémből van, mint az outié.

Hogy milyen erős a kerék, az nagyrészt a küllőkön múlik nem a felnin.

2017. okt. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Ha jön a gödör és nem tudsz kerülni, kiállsz a nyeregből.

A lábad a teló. Az megvédi a felnidet meg a gerincedet is.

Amúgy egy normális minőségű országúti kerék ugyanolyan merev, mint egy 29-er mtb guriga. A kettő igazán csak gumiméretben tér el.


Persze egy 20-30 éves szimpla alufelni gyenge küllőkkel közel sem bír annyit, mint egy modern masszív duplafalú alu, neadjisten karbon felni jófajta küllőzéssel.

Már képen is érzékelhető a minőség különbség:

[link]

[link]

2017. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kátyút át is lehet ugrani...egy felni inkább azt szereti.

De igaz ugyanabból a "könnyűfémből" van ami egyébként alu ötvőzet,mint a monti kerekek.

2017. okt. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
...és aki azt gondolja, hogy outival csak tükörsima aszfalton lehet közlekedni, annak ajánlom a Paris-Roubaix tanulmányozását...
2017. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Kicsit megnyugodtam, de azért kerülöm a kátyúkat és a rosszabb minőségű utakat. :)
2017. okt. 21. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!