Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy pár pedálba, és egy...

Egy pár pedálba, és egy kormánycsapágyba hány darab csapágygolyó kell?

Figyelt kérdés

Kell rendelnem csapágyat a hátsóagyhoz, és ha már itt tartok veszek a többi alkatrészhez is :)

1 1/8" ahead kormánycsapágy, és 9/16" pedál.


2017. okt. 11. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azt tudod,hogy 2külön dologról beszélsz?

A golyó kell vagy egész csapágy?


Pedállba:cserélhető csapágyas? Mert ha igen (elég ritka) akkor szétszeded és 2x annyit rendelsz.

Nem cserélhető:nem rendelsz.

És mi aza 9/16"???


Cserélhetö csapàgyas kormàny csapàgy????

Ilyenről nem halottam még.

Abban nem szokàs csak golyókat? cserélni. Cserélik az egészet ahogy van,és jónapot.

Leginkább azert mert önmaga nem több mint 2csapàgy (mondjuk speciális) de csak csapàgy.

2017. okt. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Wadmalac ***** válasza:

Kormánycsapágyba nem jó csak golyókat tenni.

Az talán az egyetlen hely a bringán, ahol jogos a golyókoszorú (csapágykosár).

[link]


Pedál meg... Mindegyik más és más.

Szét kell kapni, megnézni, hány és mekkora golyó van benne és olyat, annyit venni.


De tényleg, kormánycsapágyat egyben érdemes cserélni, ha odavan, általában már a csapágycsészék is odavannak ,nem csak a golyók.


Amúgy a 9/16 csak a pedáltengely hajtókarba rögzülő menetmérete, a pedál típusáról semmit nem mond.


A rormál kónuszos pedáloknak is igazán a kónuszai szoktak xarrá kopni, golyócsere nem oldja meg a gondot. Pedálhoz meg új kónuszt nem igazán kapsz.

Az ipari csapágyas pedálokba meg csapágyboltban kapsz újat, ha beviszed mintának a régit.

2017. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 szlory ***** válasza:

Kormánycsapágyba úgy érdemes csak golyót tenni, hogy nem telerakod, mint pl. középcsapágynál, hanem 2-2.5 golyónyi helyet kihagysz. Jobb, mintha a kosárral dolgozol és a fenti trükkel marad elég hely a golyók között.


Látatlanban golyókat rendelni némileg lutri, különösen ha végül kiderül, hogy valahol iparis a csapágy. Szerintem rendelj minden kommersz méretből sokat (a pedáloknál rengeteg van, de nincs előírva a mennyiség, változó). 4x50 golyót ki tudsz fizetni, nem? Ha pedig kerámiagolyókat szeretnél, akkor igenis vállald a munkát, szedd szét, mérd le, tedd vissza, aztán ha megjött, kicseréled.

2017. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:
Ha kormánycsapágy, én a kúpgörgőset ajánlom, örökélet + 10 év.
2017. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szlory ***** válasza:
Bocs az offért: kúpgörgő +1! Nyamm-nyamm!!! Igen szép darabjaim vannak, az első 1980 tájáról származik, de tegnap is jött egy, DH-hoz. :)
2017. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
Még mindig off, sorry, nekem az országútim kúpgörgős kormánycsapágya a harmadik vázban van bent, kb. 12 éves. :D
2017. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Elnézést urak, belinkelem milyenről lenne szó: [link] .


Sajnos nem otthon vagyok, és nem tudom szétszedni a pedált. Haza megyek jövő hét végén, szétszedem, leadom a rendelést, várhatok napokat, és mindjárt itt a szezon vége. Ezért gondoltam, hogy hátha valakinek van otthon szétszedve, és megnézné nekem.


Kormánycsapágyban golyós kosár van, igen. Szedtem már szét jó párszor, csak a webshop megtévesztett a "csapágygolyó kormánycsapágyhoz".

2017. okt. 12. 20:38
 8/14 Wadmalac ***** válasza:

Konkrétan a pedállal mi a gond, miért akarod felújítani?

AKad, szorul, ropog stb., vagy csak kotyog kicsit?

Mert ha az utóbbi, akkor ne cserélj semmit, csak új zsírzás és kónusszal kotyogásmentesre állítás.

2017. okt. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Wadmalac: Nincs vele semmi gond, csak a hátsóagyam is kónuszos, és a csapágygolyókat darabokban szedtem ki. 100 kilométert sem futott.


A pedálomban már jóval több van, de abban érdekes módon semmi gond nem lett a csapágygolyókkal, a zsír is tiszta volt benne. Egy noname 2 ezer forintos bmx pedál. 2x2x11 db 4,76mm-es csapágygolyó van benne, ha esetleg mást is érdekel. Lehet azért bírja jobban, mert összesen 44db golyó van a két pedálban, na meg szerintem cr-mo-ból van a tengely, ugyanis nem volt rajta semmilyen kopásnyom, és az összes golyó hibátlan volt, nem töredeztek le róla darabok, mint a hátsóagyban.


Tudom, hogy te ezermester vagy, szóval nem tudsz jó minőségű 1/4"-os csapágygolyókat, vagy mindegyik kb. hasonló minőségű?

2017. okt. 21. 00:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak golyó...SKF ha az egész jó akkor az alkotó részek is.

A konuszosagy önmagában nem kéne,hogy megegye a golyókat,ott több probléma is lehetett.

1:rossz beállitás-szorult,kotyogott.

2:valami szenyeződés került bele.

3:gagyi gyártmány.

4:alul méretezett golyók.

2017. okt. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!