Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tudnátok ajánlani jó minőségű...

Tudnátok ajánlani jó minőségű termo kulacsot kerékpározáshoz?

Figyelt kérdés

Eddig nem sikerült olyat vennem, ami tényleg működik, és tartaná a hideget vagy a meleget.

Olvasgattam véleményeket is, talán az Elite Deboyo, ami nem átverés, de elég húzós az ára és 500 ml térfogat a nyári melegben nem valami sok.

Gondoltam még a vadászoknak készített termoszokra, de ezek nem biztos, hogy passzolnak a kulacstartóba.

Teljesen tanácstalan vagyok.

Köszönöm a segítséget előre is!



2017. nov. 12. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, menj el a Decathlonba, bicikliosztályon emelj le egy kulacstartót és battyogj el vele a túraosztályra, és probálgasd a termoszokat, így lesz egy tuti kombód!
2017. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szlory ***** válasza:
Gondolom aszfaltra szeretnéd. A Zéfal Arctica cirka 2500ft, 750ml, 2-2.5 óráig hőtartó. Van Pro verzió, automatizált kupakkal, drágábbért. Az igazi téli hidegben mindet elfelejtheted, mert 20+ celsius hőmérsékletkülönbséget, (menet)szélben semmi nem visel el, 2 óránként tankolnod kell. Ezért nem logikus a nagyobb. Nyáron viszont az Arctica hozta a 2 órás szintet úgy, hogy 37 fokban tekertem vele és verte a nap.
2017. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, aszfalton tekerek leginkább. Télen, lehet hogy csak a hátizsák+termosz lesz a nyerő. Sokat utánaolvastam, 1-2 óránál többet egyik sem bír a műanyagok közül.
2017. nov. 14. 22:05
 4/9 szlory ***** válasza:
#2 vagyok. A hátizsák esetén "camelback"-et javaslok, nem termoszt. Utóbbi esetén minden iváshoz meg kell állnod, ami azt fogja eredményezni, hogy kiesel a ritmusból, kesztyűvel is bénázhatsz, végül úgy megunod a macerát, hogy ritkábban iszol, ami fiziológiás gondokat fog okozni. Ezzel szemben a szipka a válladnál legalább olyan könnyen és gyorsan használható, mint a kulacs. Ellenben az utántöltése nehézkesebb, mint egy kulacsnak. Viszont 2-3 literes zacsival számolva elég sok idő kéne, hogy kifogyjon út közben.
2017. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van, közben gondolkoztam, hogy macerás lesz mindig a hátizsákot levenni, termoszt kicsavarni, visszazárni, hátizsák bezippzároz, felvesz...


Viszont ezt a Camelback dolgot nem ismerem, próbáltam utánanézni, le tudnád ezt írni?

2017. nov. 15. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Bufezni nem szoktal? Biztosan van egy csomo utkozben. Joleso erzes utkozben megallni egy kicsit frissiteni. Nyaron hutott italok, telen friss meleg itokak ... kell ennel jobb?
2017. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, felénk sajnos nincsenek ilyenek...
2017. nov. 18. 08:10
 8/9 szlory ***** válasza:

Ismét #2 vagyok. A camelback lényege, hogy van egy műanyag tartályod (mint az infúziós, vagy katéteres zacsi), általában 1-3 liter közti űrmértékkel. Van hozzá egy csöved, a végén meg egy membrános szopóka. Házilag is lehet készíteni, de őszintén szólva 2-3e Ft-tól indulva már elfogadhatókat lehet szerezni, legalábbis kezdésnek megfelel.


Ezt hátizsákba teszed, aminek legyen kivezető furata (itt egy kisujj vastag csövet kell kivezetni, szóval a zippzáron keresztüli megoldás nem a legjobb) erre a célra. Létezik tisztán camelback (itt kvázi más cucc nem fér a tatyóba) vagy túrahátizsák 10-20-xx liter kapacitással, ahol az egyik ilyen zsebbe lehet a vizeszacsit betenni.


A cső átfut a vállad felett, a hátizsákon pedig van egy csiptető, amivel mellmagasságban rögzül. Amikor szomjas vagy, valahol a melled előtt fityegő csövet elkapod, kibiztosítod, aztán szívószálazol. Végeztál, visszapattintod, elengeded, pá.


Ha kellő hosszúságú a cső (túl hosszút én visszavágnám a helyedben), akkor tök kényelmes. Újratöltés macerás, mert kifűzni> kipakolni> feltölteni> (törölgetni> )visszatenni> visszafűzni, azért nem 1 perc. Továbbá tisztán tartani sem egyszerű, használni is ügyesen kell, külön praktikák vannak ezekre. (Ezt majd akkor kell kérdezned, ha megvetted, addig ne fáradj)


Ha ráér neked és/vagy elmerülnél a témában, esetleg privizz, ha lesz egy kis időm válaszolok rá. Ha magad akarsz izzadni, akkor elsőnek javaslom, nézz be egy Dekába, ott találsz olyanokat, mint pl. a "Scudo" és megnézheted, mi-hogy megy ezeken.

2017. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nagyon részletes választ! Így már teljesen érthető a dolog! Eddig ilyenről nem is hallottam, érdekes megoldás, azt meg kell hagyni.


Még egyszer nagyon szépen köszönöm!!

2017. nov. 20. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!