Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy sima utcai boltba járós...

Egy sima utcai boltba járós mountain bike-al érdemes nekivágni egy 100km-es túrának?

Figyelt kérdés
Mennyire érződne a különbség egy drága túra kerékpárhoz képest?

2017. nov. 28. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Kapaszkodj meg. Egy kétsebességes keping kerékpárral ma 49 évesen is meg szoktam tenni jó időben 100 km-t. Régebben meg Nyugat-Európában túráztam vele. Például a Győr-Bécs Duna menti kerékpárutat sokszor megtettem vele. De Erdélyben is sokat jártam vele, de a határig vonattal vittem el és a 20"-os kerékméret miatt kerékpárjegy sem kell rá.

Kényelmes legyen a nyereg, meg jók legyenek a beállítások. Mert nagy bringával is voltam például Bécsben, de nem volt túl jól beállítva a nyereg- és kormánymagasság. Ezért kínosabb volt sokkal.

Nem vallom azt a nézetet hogy minél drágább a bicaj, annál élvezetesebb a túra. De azt igen hogy minél jobb műszaki állapotban legyen tartva.

2017. nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Túrázni montival ? Azért hegyi bringa a neve mert a váz kormány a gumik direkt arra a viszonyokra van tervezve . Erre a komoly monti érthető ... Szőrös gumi gyatra ülés és a normál egyfalú kerék sem bírná , átalakítani nem éri meg inkább szerezz be másfélét . Könnyebb versennyel vagy trekkinggel menni a nagyobb de vékonyabb kerék és külső miatt . Nagy adifi , gyorsabb kényelmesebb a túra gép . Megvalósítható a terved de akkor menj ha tuti jó állapotú a gép vagy szinte új .
2017. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Én 350 km-t tekertem montival ugy hogy semmi defektvédelem se potbelso se pumpa..nyaron osszesen 2800 km megvolt ugyan igy..gondoltam veszek egy orszagutit full komolyat mert az valo orszagutra. 18 km utan 4 akactusket szedtem ki a gumibol. 2 hetre ra 26 km-n kaptam defektet. Igaz nem defektvédett gumi de az mtb-n se az...el is adtam es inkabb vettem csomagtartot a montira + táskákat. Országútival nem tudsz extrém távokat megtenni kisérő autó nélkül.



Hogy a kerdesre is válaszoljak, nem kell millios bringa 100 km amugy se olyan hatalmas tav..muszakilag legyen rendben kivul belul es te is keszulj ra kisebb tavokkal ha nem vagy edzett..+ viz defektjavito es kaja legyen nalad.

2017. nov. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Defektem 3szor volt múltkor rücskös külsővel , terepgumiba is bemegy a rózsa vagy az akác tüskéje .
2017. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 szlory ***** válasza:
100%

Ha műszakilag teljesen(!) korrekt és kényelmes, akkor nincs akadálya. Leszámítva, hogy ilyen távon időben észlelhetően tovább fog tartani, ha nem 29es monti, hanem pl 26-os van alattad.

Ha lóg a bele a gépnek, még mindig érdemes lehet nekivágni, de az inkább lesz akciófilm, mint dokumentumfilm. :D

2017. nov. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A túra milyenségétől is függ.

Momdjuk Dobogókő az cirka egy 100as. Gyakorlatilag bármivel teljesithető aminek pedállja van.


De terepen Visegrádnak nem vágnék neki,legalábbis nem most.

Nyárom amíg sokáig van világos akkor igen.


De ha jó a bringa,azaz megbízható,akkor bármelyik mehet.

2017. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tényleg csak a kerékpár műszaki állapotán és erőnléten múlik.

Az biztos, hogy bitumenen egy (jó kis falusi szóval, ezt pár éve hallottam rá és nagyon tetszik) "dürückés" gumival szerelt, vacak noname kerékagyakkal, sima kónuszos középcsapággyal futó montival kétszer annyi energiába és közel kétszer annyi időbe fog kerülni, mint egy 622-es, országúti gumis kerekű, ipari csapágyakon futó, monoblokkos, ideális vázgeometriájú, könnyű országúti pacival.

2017. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj, ha van már egy kis állóképeséged, a 100 km nem sok. De innen hazagyalogolni viszont már nem vicces, így a fentebb is említett műszaki kérdésekre figyelj.

A 2. válaszoló elrettentésének nehogy bedőlj, egyszerű montival is pont jól lehet műúton haladni.

(az én első "komolyabb" bringám valaha egy hulladék női Csepel volt, a szomszéd megye dombvidékét számtalanszor megrohamoztam vele, szartam én arra, hogy a "szakértők" szerint azt csak egy profi versenygéppel szabadott volna tennem...)

2017. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%
Az utolsó előtti pedig mesél mert még gyerek ...
2017. nov. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Hát róla pont nem hinném hogy gyerek, de te csak egy kis gyökér lehetsz ha ide jársz vissza kötekedni. De legalább addig foglalkoznak veled amíg reagálnak a hülyeségedre. Az is valami..ugye? Miért hiszed azt, hogy csak neked lehet igazad? Te mindent jobban tudsz másoknál? :D Attól még hogy montain bike, nem fog felrobbanni ha szilárd úton közlekednek vele..csak több energiára van szükség a hajtásához mint egy outinál, de 100km-t még egy rollerral is le lehet nyomni :D
2017. nov. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!