Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy futónak mit érdemes...

Egy futónak mit érdemes használnia? Tömegnövelőt, vagy sima fehérjét? Egyiket se?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Helyzet az, hogy heti 3-4× el járok futni. Van-e értelme tömegnövelőt vagy fehérjét ennem mellette? Úgy tudom a tömegnövelőbe van szénhidrát is a fehérje mellett plusz más kiegészitők. Vékony alkat vagyok szóval nem a fogyás a célom a futással.



2017. nov. 16. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Jézusom

Nem kell senkinek semmilyen kieg. Anélkül is lehet fejlődni, csak komfortos, ja meg a cégeknek g€cire megéri.Nagy biznisz és igazából ennyi a sztori. Ha van pénzed kiegre, akkor már azt inkább költsd el minőségi ételekre.

2017. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lábad használd, és egyél normálisan.
2017. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak már annyi hülyeséget olvastam a neten, hogy gondoltam inkább itt megkérdezem.
2017. nov. 16. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Hány km-t futsz egyszerre? Hosszabb futásoknál érdemes utántölteni egy kis szénhidráttal, a fehérje pedig sosem árt. 20+ km futás esetén szoktam bekeverni magamnak egy 60 gramm fehérjét és 40 gramm szénhidrátot tartalmazó turmixot, gyorsítja a regenerációt és csökkenti az izomláz esélyét. Fontos, hogy közvetlenül a futás után kell bevinni, akkor még "szomjazzák" az izmok a szénhidrátot és fehérjét. Alapvetően a szénhidrát bevitel a legfontosabb a futásnál, mivel a magasabb pulzustartomány miatt főleg abból nyeri a szervezet az energiát. De ha nem futsz hosszúkat, akkor nem kell azt sem túlzásba vinni.
2017. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régen futottam, most meg, ha időm engedi és jó az időjárás, akkor biciklizek a hegyekben. Sosem szedtem semmit és nem éreztem hátrányát. Fehérjét, szénhidrátot pedig rendes ételekkel is bevihetsz, nem kell kiegészítő feltétlen.
2017. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hetente 15 km vagy egy kicsit több, de ezt szeretném növelni még. Értem szóval teljesen mindegy igazából, hogy kajával viszem be vagy porral :D
2017. nov. 17. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!