Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Gondolkodom egy Fixi vásárlásá...

Gondolkodom egy Fixi vásárlásában (városi használatra Győr) mit kéne tudnom a használatáról? 13/f

Figyelt kérdés
Most leszek elsős és úgy döntöttem hogy eddig utált ámbár mostanra egyre jobban vonzó biciklire váltanék gördeszkáról.Eddig ez az az oldal amiből tájékozódtam a flépítésről: [link]
2017. dec. 5. 18:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy van rajtam egy kis túlsúj az akadályozna-e a használatban
2017. dec. 5. 18:56
 2/11 A kérdező kommentje:
Bazeg ekkora helyesírási hibát még nem ejtettem sajnálom.
2017. dec. 5. 18:58
 3/11 tothp ***** válasza:
A fixi nem utcára való. Nagyon kevés ember van olyan erőnlétben és olyan technikai tudás birtokában, hogy forgalomban biztonságosan kezeljen egy ilyet.
2017. dec. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szlory ***** válasza:
100%

Vegyél fixit, ha annyira akarsz, de tényleg meg fogsz pusztulni vele a fizikumod miatt. Ha veszel, akkor is legyen rajta fék, kezdőnek kell.


Továbbá javaslom, hogy inkább "Singlespeed" azaz "SS" kereket tegyél bele. Vagy ha kalandozó kedvű vagy, akkor legyen "flip-flop" agyas, ami annyit tesz, hogy egyik oldala fixhajtás, a másik pedig egysebességes. Csak kiveszed és megfordítod a kereket és máris "váltottál". Kezdésre szintén tök jó - véleményem szerint.

2017. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2017. dec. 6. 15:39
 6/11 Alex Fly ***** válasza:

Én is a flipflopot ajánlom kezdésnek. Előbb SS-ként szokd meg a kerékpárt, a közlekedést, forgalmat stb. Utána válthatsz fixre. Lehet, hogy nem fog bejönni -nem mindenkinek való a fixi- és akkor még mindig tudod használni SS-ként.

Mindenesetre ha fixiben gondolkodsz, attól még a kötelező felszerelések ugyanúgy kötelezőek arra is (fékek ugye...) -és legalábbis az első évben mindenképpen legyen a gépeden, amíg nem tudsz minden helyzetet biztonságosan kezelni a skideléssel.

2017. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

9.-es korom óta fixivel járok , ahogy írják is feljebb elég komoly fizikum kell hozzá , nem egy könnyen használható járgány .

Fék legyen rajta amíg ki nem tanukod a kolgokat a brigával kapcsolatban , védő felszerelés azaz buko mindig legyen .

Nekem fék nincs rajta csak lámpa és bukosisakom van azt , had szoljon , volt jó pár eset amit kezdőként nem tudotam volna korigálni , de le kopogom amiota féknélkül megyek vele egyszer sem volt gond amit nem lehetett volna , gyorsan korigálni persze ehez jo helyzet felismerés is kell

Ahogy le irtad magad igen a flip-flop lenne a legjobb kezdésnek .

2017. dec. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi ez a flip flop megoldás nagyon tetszik
2017. dec. 7. 18:27
 9/11 tothp ***** válasza:
SS kint maradt az esőn. Majdnem fixi lett belőle 😁
2017. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem hogy milyen méretek kellenének nekem? 166cm magas vagyok
2017. dec. 28. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!