Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpáromon szeretn...

Makai Andor kérdése:

Országúti kerékpáromon szeretnék kormányt cserélni, meg akkor már stucnit is AHEAD-esre. Meg kell mérnem a villa csövét, vagy az egységes méret? Mérésen kívül meg tudom állapítani máshogy is?

Figyelt kérdés
2018. jan. 18. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ahead 1 1/8 "..tolómérővel meg tudod mérni de úgyis annyi..a menetes szokott vékonyabb lenni a tapered meg felül 1 1/8 alul meg 1 1/4 asszem..

De 1 1/8ast keress

2018. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tothp ***** válasza:
Országúti lehet még alapméretes is! 1' nem mindegy
2018. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 tothp ***** válasza:
Viszont a menetes villaszár rövid lesz ahead-hez. Adapter, vagy új villa is kell.
2018. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ahhoz,hogy megtudjam,hogy rövid-e a villanyak,szét kell szednem? Schwinn Csepel Tour országúti amugy a kerékpár.
2018. jan. 19. 06:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ez ahogy a képen látom amit találtam, lehet hogy tényleg nem 1 1/8as hanem sima 1"..
2018. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tothp ***** válasza:
Ha menetes akkor biztos rövid. A menetes villa max 10-15 mm-t lóg ki. Aheadhez legalább 60 mm kell. Stucnitól függően. Ha hézagolással magasítod, akkor még több. Arról még nem is beszéltünk, hogy menetes nyakra nem feltétlenül jó megoldás ahead stucnit rakni
2018. jan. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Alex Fly ***** válasza:
@4: persze hogy szét kell szedned. Másképp nem tudsz kormánycsapágyat és villát cserélni...
2018. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 szlory ***** válasza:

Ha most menetes a villád, akkor vagy azzal együtt cserélsz kormánycsapágyat, stucnit és kormányt (nem kötelező, bár te ezt írtad fő oknak, úgyhogy gondolom te akarod). Vagy beszerzel ahead adaptert (diósat) és arra teszel új stucnit és kormányt.


Kormányból nem kötelező ahead miatt újat, megoldható az ahead stucni + 25.4mm kormány szituáció is.


Leggyakoribb az 1" és az 1 1/8" átmérő a ahead stucniknál, kormánybefogójukból pedig a 25.4mm és a 31.8mm.


Ahead villaszáraknál 1", 1 1/8", menetesnél pedig 22.2mm, 25.4mm a leggyakoribb. Adapter létezik mindkét mm-es méretre. A Csepelnél szinte kizártnak tartom, hogy valami ritkább "oversize" méretet használjanak, akár menetes villával, akár ahead-essel.


A te esetedben (bár döntésed hátterét nem ismerem) én hajlanék az ahead adapter + ahead stucni + 31.8 kormány hármasra. Nem éri meg a nagyobb macerát - szerintem.

2018. jan. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elsősorban magát a kormányt szeretném cserélni,a kormányfej cseréje csak azért fordult meg a fejemben,mert nem túl szép a jelenlegi,és javítana az összképen,ezen kívül sokan dícsérik az AHEAD fejet,bár én nem tudom,hogy van-e jelentősége?! A szétszedést nem arra írtam,hogy cserénél szét kell-e szedni(ennyire hülye azért nem vagyok),hanem mérésnél!!
2018. jan. 24. 14:50
 10/13 szlory ***** válasza:
Persze, hogy van jelentősége az Ahead stucninak. Sokkal merevebb tud lenni és nagyobb a választék is belőle. Ez esetben akkor ahogy fentebb írtam, ahead adapter + stucni + kormány játszhat. Ha már megvan a kormány akkor gondolom 25.4-es. Ez esetben használd a mostani kormányszárral, aztán bármikor invesztálhatsz ahead cuccokba. Érezni fogod a különbséget. Ha nincs kormányod, akkor 31.8-asat vegyél szerintem (különösen ha 40-esnél szélesebb kos kell), úgy viszont azonnal jön az aheadesítés, mert 31.8ban nincs diós kormányszár, úgy tudom.
2018. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!