Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpáron gyengén...

Országúti kerékpáron gyengén fog a fék. Miért?

Figyelt kérdés
A Shimano Ultegra szett van a bringámon, így a fékek is azok, használtan vettem egyébként de minden olyan rajta mint a bolti új. Viszont a fék nem túl erős, inkább csak súrlódik amíg meg nem állok. A fék nincs elkopva. se a felni. Esetleg zsírtalanítsam a felnit, hátha az a baj? de nem hiszem! (Erre a célra a féktisztító jó?) Vagy ezeknél a két forgáspontos patkófékeknél lehet finomhangolni hogy jobb legyen? Első outim. Köszi a válaszokat!

2018. jan. 27. 20:04
 1/5 anonim válasza:
Feszíteni kell a bovdenen.
2018. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:D Igazad van, a pofámról leég a bőr, hogy nem kerestem rá a kérdés kiírása előtt a fék működésére. Kicsit szorosabbra állítottam a bovdent, meg nem is egyformán voltak beállítva a fékpofák. Most elvileg jó, de majd holnap reggel kipróbálom, hogy lendülettel a súlyom alatt mit produkál. Köszönöm!
2018. jan. 28. 00:24
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Ha eredeti Shimano fékbetét, én lecserélném. Nincs velük túl jó tapasztalatom. Egy alja B+ betét is jobban fog, bár jobban kopik is.

A betét felülete be tud égni, port begyűjteni és máris xarul fog. Érdemes néha kitakarítani a fékfelületet, kicsit felcsiszolni, kis beépült kavicsokat kipöccinteni.


És tényleg, érdemes jól belőni a felnitől való távolságot.

Ha a fékkart kormányig tudod húzni, már rég rossz.

Én spec jó közelre szoktam állítani, hogy kiengedett helyzetben 1-2 mm-re legyen a felnitől. Persze ehhez "nullás" centrírozás kell, hogy ne súrlódjon a nyolcastól.


Még egy kérdés, kezdő országútisoknál előfordul: fékpatkón a gyorsnyitó nem maradt nyitva?

[link]

2018. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is! Nem 100%os a felnim, de nagyon minimálisan tér el az egyenestől. Én is jó közel állítottam a betéteket a felnihez, de nem súrolja menet közben. Most sokkal jobban fog. Úgy volt előtte ahogy írtad, be lehetett húzni kormányig a fékkart és úgy is csak súrlódott. Nem is tudom, hogy nem gondoltam hogy mi a megoldás.

Nem maradt nyitva az a gyorsnyitó, arra mindig odafigyelek.

Még megpróbálkozok azzal amit mondtál, hogy kavicsokat eltávolítom ha van, meg kicsit megreszelem

2018. jan. 30. 08:26
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Én a felni fékfelületét át szoktam törölni féktisztítós ronggyal. Utána nem árt 1-2 óvatos fékpróba, mert elsőre olyat harap, mint a tasmán ördög és már keltem át így a kormány fölött.
2018. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!