Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szobabiciklozes kozben ha a...

Szobabiciklozes kozben ha a neha 18km/h-val neha 28km/h- val tekertem, az milyen temponak szamit? De inkabb tartottam amugy legtobbszor a 24,25ot. az gyors lassu vagy kozepes tempo inkabb?

Figyelt kérdés
2018. febr. 21. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Szobabicklivel haladni bármennyit is, nagy művészet.
2018. febr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1# besírtam, egyébként nem azt írta hogy haladt, hanem hogy annyival "tekert"

Szerintem attól függ mennyi ideig és milyen nehézségi szintem "sebességben". De szerintem átlagosnak mondható

2018. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Huuu egyeske idejottel okoskodni mert otthon mar nem nevetnek a vicceiden?:) neem nem haladtam a szobabiciklivel de te nyugodtan elmehetsz jo messzire ..:)

2# 6 fokozat van a bicon lassabb tempoba harmason tekertem ha gyorsabban akkor pedig negyesen

De a negyes mar jol megizzasztott

Nemreg kezdtem szoval meg csak lightosan :D

2018. febr. 21. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:
2es vagyok, jó az, ha még most kezdted..Fokozatosan fejlődni fogsz ha akarsz.
2018. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Totál falsok ezek az értékek a szobabicikliken az alábbi belátható okok miatt is:


Biciklizésnél leginkább a légellenállás az, ami lassít (kisebb részben a gördülési ellenállás és egyebek), viszont a légellenállás a sebesség nézgyzetével arányos. Tehát ha ugyan abban a fokozatban gyorsabban megyek, nagyobb fordulatszámon tekerem a pedált, akkor gyorsabban is megyek, nemlineárisan ezzel, hanem négyzetesen változik a sebességhez a légellenállásom, tehát a szükséges teljesítmény függ az áttételtől és a pedálfordulatszámtól ( =sebesség) is.


Míg szobabiciklinél leginkább csak az áttételtől függ az, hogy mennyire nehéz tekerni az adott fokozatban.


Belátható, hogy így szobabiciklinél a sebességet és a virtuális távolságot nem lehet pontosan kalkulálni, csak nagyon nagy hibahatárral. (Nem is szólva arról, hogy a valóságban is bicikli és bicikli között is van különbség, pl. monti és országúti közt, hogy melyikkel mennyivel lehet tekerni azonos teljesítménnyel, ami egyre nagyobb különbség, minél nagyobb a sebesség - gördülési ellenállás lineáris a sebességgel, a légellenállás négyzetes, ami szintén kevesebb országútin).


Belátható, hogy nagyon fals eredmények tudnak így lenni, amit a szobabicikli kijelzője mutat, nem is szólva arról, hogy egyébként is totál zaza amiket ír és kb mindegyik szobabicikli totál mást ír ki sebességre azonos ellenállású fokozatban és leadott teljesítménynél.


Tehát nem mérvadó.


Az pedig, hogy biciklinél kinek mi a lassú, a közepes, vagy a gyors sebesség, hát... valakinek a 30 olyan tempó, mint a versenyzőknek az 50. Totális a szórás, embere válogatja, kinek mi a gyors, vagy a lassú, nincs standard.

2018. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!