Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » El lehet égetni 3-4000 kalóriá...

El lehet égetni 3-4000 kalóriát bringázással?

Figyelt kérdés
Mennyit kell ehhez biciklizni valójában, ki lehet bírni? Mennyi pihenővel?

2018. márc. 7. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez a testsúlyodtól is függ. Egy nehezebb ember több kalóriát éget. Az se mindegy hány fok van. Emelkedőn mennyit mész, gurulsz e ha megteheted. Nekem a computer tavaly nyáron 5.5-6ezer kalóriát írt 180 km-n ha jól emlékszem de az nem pontos. Nem tudom miből számolja. De simán lehet ennyit elégetni
2018. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az hány óra volt kb?
2018. márc. 7. 17:42
 3/13 anonim ***** válasza:
10 óra volt kb de 26x2.00" XC bringával úgy, hogy kb 3 hónapja kezdtem bringázni. Előtte majdnem 10 évet kihagytam azaz még boltba járáshoz se volt biciklim. Ha több gyakorlatod van esetleg országútival mész, akkor gyorsabban is le lehet tudni ugyan ennyi energiabefektetéssel, mert az jobban gördül, sokkal kedvezőbb a légellenállás, könnyebb a bicikli. Legközelebb már én is outival megyek, amikor először ráültem olyan volt mint ha rakétát hajtanék :D
2018. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
:D bocsi mennyünk át csetbe. Köszi a tiipet. Annyit még tudnál mondani, hol keressek jó áron, ármint kedvező áron könnyen hajtható cajgát? Mondjuk max. 50 ért. Van egy sima montim, de most télen szobabiciklizni kezdtem, és rájöttem, hogy egy két óra tekeréssel nem fogok sokat fejlődni állóképességileg, így most elkezdtem kerékpár egyesületeket nézni, hátha találok valami túrát. Még 1-2max 3órát eltekerek magamba, de ha jól tudom vannak akik csak egy délelőtt letekernek vagy négy órát.
2018. márc. 7. 19:42
 5/13 A kérdező kommentje:
Még azt had kérdjem mán meg, országúti bírja amúgy az "átmeneti" budapesti, stb.. útviszonyokat?
2018. márc. 7. 19:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Vagyis ha például egy órát, rosszabb utakon tekernék, az nem tenné tönkre?
2018. márc. 7. 19:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát igen. Én mindig egyedül indulok útnak, az a 10 óra is úgy volt, hogy reggel felültem a biciklire, egyszer megálltam fél órát kajálni és folytattam amíg haza nem értem. Van akinek viszont kell a társaság. De te most ezt csak fogyás céljából csinálnád? Mert ha igen, akkor szerintem felesleges ennyit biciklizned, inkább kevesebbet egyél és mellette biciklizz valamennyit. Arra meg a montid is tökéletes. 50ezerért sajnos csak használtat kapsz, de abból is gyengébb alsókategóriásakat, ha van működő biciklid ahogy írtad, inkább használd azt amíg szét nem hullik és gyűjts egy normális biciklire. Addigra legalább el tudod dönteni, hogy érdemes-e neked a biciklizéssel komolyabban foglalkoznod.
2018. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy nem tenné tönkre, de rosszabb utakra érdemes a gyári általában 23 mm gumikat legalább 25 mm-re de inkább 28ra cserélni, ha befér a vázba, azt alacsonyabb nyomáson is lehet üzemeltetni és elnyeli a rázkódást és kevesebb a felütéses-kígyóharapásos defekt esélye is. Amúgy ha kételkedsz nézd meg a Paris roubaix országúti versenyt. macskaköves úton nyomják
2018. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kozbe erositek is szoval ennem kell, bar most bojtolok. De nem csak fogyas, gyenge allokepessegemet kell felfokoznom, viszont nem akarom tuldurrantani a labam, mert akkor hajlekonysagbol vesztek. Szoval az orszaguti bringa jo otletnek tunik, mert inkabb a konnyebb tekerest valasztanam. Meg jo aramvonalas bicikliutakat nem ismerek, 3-ba viszont elkepzelheted milyen lenne mondjuk orakon at tekerni, pl. Budapesten:D Vagyis most tenylegesen egy kiserletezesi fazisban vagyok, eddig csak, mint jarmu es szorakozas jelent meg a kerekpar az eletemben, de most az edzes is bejott a kepbe.:)
2018. márc. 7. 23:08
 10/13 anonim ***** válasza:

4000 kalória az egy teljes kör a Balatonnál montival, 20-25km/h-val vagyis 12-15 óra intenzív bicajos mozgás.

Gondolom 20 percre kiír az otthoni bicaj 800at. Na azt el ne hidd! :D

Meg ha megzabálsz 2000 kalóriát egyben, arra nem ez a megoldás..

Természetesen a tereptől is függ. Sok emelkedőn többet égetsz, de az ízületeid is jobban igénybe vannak véve.

Ha outit veszel, ott a semmi ellenállással 30-40, akár 60%-al kevesebb kalóriát égetsz majd el egy ilyen távon ugyanolyan viszonyok mellett..

2018. márc. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!