Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár óra és kerékméret...

Kerékpár óra és kerékméret beállítása?

Figyelt kérdés
Az én gumimra 42-622 700x40c van írva. Találtam egy táblázatot amiben van 40-622 700x40c és 42-622 700x42c. Jelenleg az elöbbi méretét vittem be a kerékpár órába de idegesít, hogy nem pontos. Nem tudja valaki mi a megfelelő méret?
2018. márc. 17. 11:19
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Fogsz egy mérőszalagot, megméret a kerék átmérőjét mm pontossággal, és megszorzod 3,141592654-gyel (ez a pi értéke 9 tizedesjegy ponotssággal). Megkaptad a kerék kerületét (K=d*pi, vagy K=2*r*pi, d=2*r) általános iskola 5-6. osztályos tudással.
2018. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tothp ***** válasza:
Ha még pontosabb akarsz lenni: a bicikli kerekét végiggördíted egy lapos felületen, ahol a szelep vonala a talalt éri, húzol egy jelet a földre. Két jel távolsága a kerék kerülete.
2018. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" de idegesít, hogy nem pontos."

Ezt hogy ellenőrizted? A netes táblázatok és a gondos saját kerületmérések között 1-2 % eltérés várható.

2018. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:

Abszolút pontosságot nem fogsz elérni, 1-2 mm eltérés a gyakorlatban nem befolyásolja jelentősen a pontosságot.

A magam részéről nem szoktam táblázatokkal foglalkozni. Egyszerűen kiszámolom a névleges nyomáson, a gyártó által megadott adatokból. Ez a te esetedben (kerekítve) 2218 mm. A gyakorlatban ez egy teljesen megfelelő érték (az általam ismert órák mindegyike csak egész mm-t fogad el, a hajszálpontos érték viszont végtelen tizedestört lenne, arról nem is beszélveb hogy állandóan változó értékről beszélünk)...

2018. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogj egy madzagot, tekerd körbe a kerék (a gumi!) azon részén ami a talajhoz ér.

Aztán mérd meg egy mérőszalaggal. A kapott értéket vidd be a kmpúter agyacskájába.

)például 2240 mm)


Azt azért jegyezzük meg, hogy a guminyomás is változtat a kerék átmérőjén, kerületén. Ergó ha nagyobb nyomáson használod lehet néhány miliméterrel nagyobb is a kerékfordulatonként megtett táv.

Tehát nagggggyonpontos távolságmérést nem fogsz tudni elérni.


Ez autókra is vonatkozik.

Ha óra szerint 130-al mész az autópályán akkor az kb 120 km/h. GPS szerinti 130-nál 140-145-öt mutat az óra. Pont azért van lefelé kalibrálva, hogy ne tudd beperelni a gyártót, hogy kaki az órája vagy a gumija. :)


Ha van elég pénzed veegyél GPS alapú órát.

Azzal nem kell szórakozni hogy mekkora a kerék, mert nem az alapján még.

2018. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!