Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy régi 30 éves Csepel...

Egy régi 30 éves Csepel országúti kerékpárt szeretnék venni. Ha jól tudom ezeknek kisebb és szélesebb a kerekük, (24"). A mostani országútiknak meg 27" 700C*622 mm. A régi Csepel bicóba be lehet rakni nagyobb és keskenyebb kereket?

Figyelt kérdés
Illetve mit jelentenek ezek a jelölések? 20 perce böngészem a netet de sehol sem írják le rendesen.

#kerékméret #országúti kerékpár kerékméret
2017. jún. 19. 19:59
 1/4 tothp ***** válasza:

Nem lesz jó.


itt találsz érdekeseket:

[link]


A csepel perem átmérője nem 622mm, mint a "rendes" outiké. Valamivel kisebb. Nem fog rámenni a 622-es gumi.

2017. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
A régi Csepel outik 27" kerékmérettel rendelkeztek (630 mm). A mai outik 28" (622mm) vannak szerelve. Gyakorlatilag minden gond nélkül cserélhető. Azért a fékeket ne felejtsd el beállítani.
2017. jún. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Saját tapasztalat.

A 630-as kerekű Csepel vázakon a két forgáspontos patkók felrakásához 622-es kerékhez konzolozni kell, nem érnek le a pofák a felnire.

A régi Weinmann vagy Favorit, esetleg Sachs patkók leérnek, de a fékerejük ekkora erőkaron nulla.

A nagyobb méretes két forgáspontos patkóknak határeset. Jobb abból is a kisebbet venni és konzolozni.

2017. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tothp ***** válasza:
Ja! bocs mindenkitől. nemtom, miért a gumira gondoltam. A kerék sima ügy. én is építettem bele rendes outi kereket, amikor az volt.
2017. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!