Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik kerékpárt? Biciklizni...

Melyik kerékpárt? Biciklizni tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Gyermekem most tanul kerékpározni. 2 biciklit néztem ki. Melyik lehet a jobb választás?

- Racing boy 300 B’TWIN 20” - [link]

- KPC firechief 20” - [link]

Köszönöm



2018. márc. 27. 05:20
 1/5 anonim ***** válasza:

mindenképpen a decathlonos

első biciklinél szerintem fontos, hogy leérjen a lába, hogy biztonsággal meg tudjon állni, ne menjen el a kedve az első elesésnél

2018. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szlory ***** válasza:
Decathlonos, mert annak 2 kézzel működtethető féke van. Gyerekeknél én nem erőltetném manapság a kontrás bringákat. Ráadásul elöl a kontrásnak patkóféke van, erősebben kell húzni és gyengébb a fékhatás.
2018. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alex Fly ***** válasza:

Érdekes, mert mások, akik ezzel foglalkoznak, gyerekbiciklikre pont a kontrát ajánlják. Egyrészt mert egyértelmű, hogy előretekeréskor hajt, hátrafelé fékez és nem kell azzal foglalkozni, melyik kézzel húzzuk a féket; másrészt biztonságosabban meg tud állni, mint a kéziféket esetleg nem elég erősen húzva.

És tanulásnál egyszerűbb azt megjegyeznieb hogy lábbal hajt/fékez, kézzel kormányoz. Sy

2018. márc. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szlory ***** válasza:
Biztos akik ezzel foglalkoznak, nincs gyerekük. Mivel hatékonyan kontrafékezni vízszintes pedálálláshoz közeli pozícióból lehet, méginkább viccnek tartom az erőltetését. A 20-as kerékméret már 4-6 éves gyereknél van, akinek nem okoz gondot olyan komoly agyi tevékenység, hogy juj, kézzel kormányozni ÉS fékezni is kell. Eddig minden lelkes (és kerékpározáshoz értő apuka) esetében masszív anyázást tapasztaltam amiatt, hogy 20-as méretnél minek a kontra. Nem akarom kiöletni, de nevetségesen sok gép készül és nevetségesen kevesen igénylik (jellemzően a kevésbé felkészültek, látásom szerint.)
2018. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szlory ***** válasza:
Tegnapiért bocsánat. Nem 4-6 éves gyerek, az a 16colos. 5-6-7-8 éves gyerekről beszélünk, aki képes a kezével egyszerre kormányozni és fékezni. Én már láttam 2.5 évest futóbicóval farolni úgy, hogy kézifékezett. Csak gyerek kiadású, v-fékes köll neki. Decathlonosok olyanok (legalábbis a 16-os olyan volt)
2018. márc. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!