Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár matricázás?

Kerékpár matricázás?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy ha lefestem a kerékpáromat,és másik márkanevet matricázok fel rá,akkor a rendőr mennyire fog hisztizni,hogy az adásvételiben nem az a márkanév van,mint a vázon? Vagy csak a vázszámot nézi,a márkanév mindegy?
2018. ápr. 23. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem hiszem, én pl nem is hordom magamnál az adásvételit. Ahhoz a bringához amit új állapotban vettem boltból ahhoz kaptam kis kártyát ami bizonyítja hogy annak a bringának én vagyok az első tulajdonosa, az befér pénztárcába könnyen. De még soha nem állított meg rendőr pedig mindig úton vagyok. Esetleg nagyobb városokban tudok ilyet elképzelni.

Inkább gáz ha a rockrideredre rányomatsz egy S-WORKS matricát. Mint a trabantok amikre a pihent agyuak Merci csillagot csavaroznak a motorháztetőre :D

De ha neked ettől jó, akkor csináld, ha a vázszám megegyezik akkor jó vagy. Nem mintha a rendőrök értenének a többihez.

2018. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szlory ***** válasza:
100%

Ez nem autó, hogy a matricázás is forgalmiba kerüljön, de aranyos a kérdésed. :)


Vázszámot helyesen gondolod, a helyes mondat: "csókolom, tessék nézni a vázszámot, a bringát azóta felújítottam saját kedvem szerint"

2018. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alex Fly ***** válasza:

A rendőrt nem érdekli, milyen matricát ragasztasz fel a keródra (természetesen azért egy félméteres horogkeresztet nem biztos, hogy megáll szó nélkül).

És általában a vázszám sem igazán szokta érdekelni; a forgalomban levő kerékpárok jelentős részének nincs hivatalos papírja, így max a regisztrált bringáknál lenne értelme -persze ha éppen köröznek egy, a tiedhez hasonló gépet, akkor előfordulhat, hogy leellenőrzi, bár ennek esélye igen csekély. Az esetek 99%-ában a kötelező felszerelések meglétét ellenőrzi oszt'jónapot...

2018. ápr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.
2018. ápr. 23. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!