Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 85 km-es biciklitúrára egyedül...

85 km-es biciklitúrára egyedül 16 évesen?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Az egész távon bicikliút van.

2018. ápr. 26. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag sima ügy. Van egy youtubeos túrázó aki 17 éves kora óta egyedül megy el hetekre hónapokra idegen országokba bringával. Bicikliuton még csak a forgalomtól se kell tartani. Mennyi a legnagyobb táv amit egyszerre letekertél? Az én első "hosszabb" tekerésem 20km után 63 km volt, de helytelen nyeregbeállítás miatt a végére nagyon fájt a fenekem. Tehát erre figyelj azért. Meg vigyél elég vizet és némi kaját. De nem kell sokat, szerintem 2 szendvics vagy pár müzliszelet megteszi. Néha tarts rövid pihenőt, ne akkor amikor már kifulladsz. Hamarosan erre a 85 km-re úgy fogsz gondolni hogy csak egy laza kis tekergetés. Én is azóta már ha van időm 200 km-ket tekerek, mert a kevesebb nem nagy kihívás. Hozzáteszem hogy gyakran keskenyebb kerekű mtb-vel megyek, nem is outival, amivel sokkal könnyebb lenne. Olyankor tesóm jön velem azzal.
2018. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze 1-2 tartalékbelső, gumileszedő és pumpa nem árt mert az ördög sose alszik. Majd írd meg hogy ment
2018. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat, ill. a tanácsokat. Csak nyárra tervezem az utat, addig még edzek... Eddig a legnagyobb letekert távom kb. 45 km volt.

Ha összejön, írok :)

2018. ápr. 26. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz gond.

Egyik nyáron haverommal gondoltunk egyet és lementünk másnap körbetekerni a balatont nulla felkészülséggel.

Nem mondom, hogy könnyű volt, meg hogy gyorsan megtettük a távot, mert egyik sem igaz. kb 150km környékén, már éreztem mindent a seggemtől lefele. Kb 8-10 óra lehetett az egész, többszöri megállással.


Ami nagyon fontos, melegben folyamatosan kortyolgass a kulacsodból, ha olyan idő van akár 4-5 liter víz is elfogyhat ezen a távon. Ugyan ez legyen a kajával, magas tartalmú és megfelelő mínőségű szinhidrátottal. Ne akkor kezdj el inni és enni, amikor már éhes vagy, hanem folyamatosan keveset. Ezt a saját hibáimból adódoan mondom :D

2018. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szlory ***** válasza:

Igenigen! Ez nem fogyókúra, főleg nyáron! Válogatott étrend (ami étel&ital) és ha nagyon földszinten van a szervezeted és állóképességed, akkor a biztonság kedvéért tölts túl vitaminnal is, hogy el ne kezdj savasodni, görcsölni. Ha bármi elcsesződik a szervezetedben, akkor már régen rossz lesz.


Felszerelést vigyél inkább normálisan, KIPRÓBÁLTAN. Tehát ha nem vagy biztos a gumiszerelési rutinodban, "edz rá otthon". Nem tudom, merre mész, de inkább feltöltött mobil és bankkártya, mint egy halom cucc és málhás ló. A 85km azért elég selyemút. Országunkban pedig kisbolt, kocsma mindenhol van. :D Gumiautomata! Na az nincs..

2018. ápr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tura útvonalától függ,meg attol,hogy mijen a bringa és a bringás.

Nem nagy kihivás egyėbként.

Kb:Dobogókő az egy kicsit több. Vagy mondjuk Campona-Leányfalú.

Az utobbi végig sík...szóval,ha bp-i vagy akkor akàr holnap neki ugorhatsz :) egynap alatt lazán végiglehet tolni ,nulla kondival.


Ha hegy is van benne akkor nyilvàn több idő,és nem árt jobb kondiban lenni.


Ha terep akkor viszont tényleg nem árt a komolyabb készülés.

Nem tudjuk mennyire vagy kezdő,de a magabiztos bringa kezelés sem árt.


Általánosabb,hogy technikai problémák megoldàsával legyél tisztában.

Mondjuk álltalában defektnél roszabb nem történik...de nekem benézett a váltom a küllök közé :( alapvetően nem lett volna gond. De a lánc is megcsavarodott...persze fél pedàll fordulatal haza gurultam. Szóval egy közepes szerszám készlet sem àrt.


Kaja,pia: 1sport ital,lehetöleg szénsav mentes. Hömérséklet függöen még 1liter víz/limonádé. Müzli szelet,pilóta keksz.

Leginkább valami cukros... abban van az energia amit hamar tudsz hasznosítani.

Előtte utána tészta. Menet közben nem bibelödnék szednvicsekkel,bár ha abszolute túra és egyáltalán nem számit a sebesség akkor lehet róla szó.


Meg persze a jó állapotú bringabis kell.

2018. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!