Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 2018 május 1. -jétől új...

2018 május 1. -jétől új biciklis törvények?

Figyelt kérdés
Hello, úgy hallottam, hogy új szabályokat hoztak a lakott területen kívül kerékpározóknak, igaz ez? És ha igen, mik ezek?

2018. ápr. 29. 21:46
 1/6 Alex Fly ***** válasza:

Hol hallottad?

Mert tudomásom szerint ilyen esetekre a KRESZ rendelkezései az irányadók, nem egyéb szabályok.

2018. ápr. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is láttam facebookon terjengő pletykákat, hogy akár 300.000 forintig büntethetnek, meg hogy lakott területen kívül kötelező a kukásmellény meg hasonlókat. Amíg csak facen ijesztgetnek addig csak újabb like vadász hülyeségnek tartom. Ha hivatalos lesz akkor pedig úgyis tudatják értelmes módon
2018. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:

@2: a FB-n mostanában ismét felbukkanó sz@rságok már évek óta keringenek...

Annyi igaz, hogy adott esetben természetesen a kerékpárosokat is megbírságolják. És általában a KRESZ rendelkezéseire hivatkoznak -de az esetek jelentős részében igencsak pontatlanul.

A lényeg, hogy amennyiben a szabályokat betartod, akkor nem lehet gond -még akkor sem, ha a Faszbúkon néhány hülyegyerek ilyesmikkel szórakozik...

2018. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről

[link]


Ez a mérvadó.

Amit a fácsén látsz csak népbutítás!

2018. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

@4: nem egészen. A közlekedés résztvevőire a közkeletű nevén KRESZ-ként emlegetett rendelet vonatkozik:

[link]

2018. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5: ja, jogos, elb...tam!

de a lényeg, hogy a f.búkon írtak helyett a törvények a mérvadók!

2018. máj. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!