Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez hányas bicikli lehet...

Ez hányas bicikli lehet szerintetek?

Figyelt kérdés
[link]

2018. ápr. 30. 18:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Felemás élményeim vannak az ilyen "olcsó" bringákkal.


Egyszer egy hasonlóval mint a fotón körbetekertem a Balatont. Igaz előtte szervizben sem volt, nem volt felkészítve. Menet közben tönkrement a műanyag pedál, teljesen letapostam és a végén a fém csonkokon kellett letekerjem az utolsó etapot. A váltók is elromlottak, első alapból nem működött, majd a hátsó is elkezdte dobni a láncot, nem bevenni a fokozatokat a végén már feltettük nagy nehezen 1 közepesre pihenőnél és azzal mentem. A vastag kerekek miatt lassú is volt, teljes katasztrófa.


Viszont volt egy szinték olcsó, teleszkóp nélküli csodám. Azon minden működött amennyire kellett. Simán, pontosan váltott, pedig a legvacakabb Shimano váltó volt rajta, egész jó tempót ki tudtam vele tekerni kis túlzással országúti biciklikkel tartottam a sebességet rövidebb távon. Több ezer kilométer után a hajtókar szakadt le tőből, akkor cseréltem csak le.

2018. máj. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 szlory ***** válasza:

Ha nagyon szeretnél egy ilyen mindenhol rugózósfajta bicajt, vegyél egyet. :D


Szerintem amennyi kényelmet kapsz, annak a sokszorosát adják hozzá mechanikai átokként, amiért majd szépen meggyűlölöd. Ha sarokra meg vissza tekersz vele (pl. ahogy itt írták, csajozni a suliba :D), akkor persze mindegy, mire ülsz fel, de tényleg.


De szívem szerint örülnék, ha ezeket a nettó átvágásnak gyártott bicajokat a büdös életben nem látnám, senki alatt. Olcsó klónjai a régi komoly, össztelós montiknak, akik kitaposták az utat a mostani millás gépeknek.

2018. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azért ne vedd annyira komolyan ezeket a negatív válaszokat. Bár csak a saját nevemben beszélhetek, szerintem a válaszolók nagy része nem konkrétan a kerékpárt szidja, hanem azt az elvet, hogy újonnan 40ezres bicikliket össztelóval dobnak ki. Egyrészt 2 hónap után nem rugóznak, viszont nyekeregnek. Másrészt a bicikli felhasználási területéhez teljes mértékben felesleges, harmadrészt átverik vele a népet, mert sokan azt hiszik, ha össztelós, akkor menő/jó. Egyébként elég vicces, hogy az összteleszkópos biciklik jellemzően csak 60ezer alatt, vagy 350ezer fölött vannak, 150-200ezres biciklit valahogy senki nem próbál meg 2 rugóval eladni. Lehet, hogy tévedek, én még szerencsére nem láttam. Ha tisztában vagy azzal, hogy újan 35-40ezerért dobálják, használtan 15ért, tisztában vagy azzal, hogy az a hátsó rugó semmit nem tesz hozzá, nem akarsz hatalmasakat ugratni az új összetelós kecskéddel akkor nincs ezzel semmi gond, csak ne dőlj be a hátsó rugónak, képzeld azt, hogy nincs is ott. Szerintem semmivel nem rosszabb, mint bármilyen másik bicó ebben az árkategóriában, az összes hasonló alkatrészekkel jön. Ha egy merevvázas, de hasonló kategóriájú/komponensekkel ellátott biciklit linkelsz be, akkor csak 2db egysoros választ kaptál volna, nem problémázott volna az égvilágon senki. Tényleg, boltba, kocsmába, templomba és hétvégente a szomszéd faluba a nagymamához hátszéllel jó lesz, de ennyi.
2018. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!