Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Valaki egy jó bicikli összeáll...

Valaki egy jó bicikli összeállításba segítene?

Figyelt kérdés
Vicces a kérdés mert semmit nem konyítok a biciklikhez, egy minőségibb biciklit szeretnék. A mostani biciklim 60 ezer volt az egész, de úgy szeretném hogy én mondhassam milyen váz, milyen színben, tehát magam összerakatni. Árban nagyjából 200-250 ezer között, tudtok segíteni például féknél is mi jobb mi rosszabb, vagy váltó stb? Tényleg nem értek hozzá de eladókban nem bízom, kocsival is le akartak húzni csak ahoz pont értek annyira hogy ne tudjanak. Felesleges infó volt, de előre is köszi a segítséget
2018. ápr. 29. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

200-250 ezer még az szint még, ahol elég nagy különbség kijöhet árban, mármint a készen megvett és önállóan összerakott között. Szerintem inkább olyan 350 körül van az, ahol már el lehet ilyenen gondolkodni, de ott is ráfizetés lesz. Ehhez még hozzájön az, hogy egy bicikli összerakásához azért sok speciális szerszám kell, amit szintén meg kell venni. Plusz tapasztalatod sincs, ami szintén megnehezíti a helyzetet. Én lebeszélnélek róla, főleg úgy, hogy nem is tudsz konkrét dologra kérdezni.


Vennék egy biciklit készen, mondjuk feketében/fehérben és lecserélnék rajta 2-3-4 dolgot, ami színben elüt, és imbusszal meg lehet oldani, de még mindig viszonylag olcsó. Nyeregcső, markolat, kormány, pedál. Plusz vannak lehetőségek nagyon olcsó módosításokra, amik változtatnak az összképen és egyedivé teszik a biciklit. Szelepre védő, színes ziptie, színes csavarok akár a bicó összes pontjára. Van vagy 20. Ha mindenképpen szeretnéd, akkor MTB-t?

2018. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, most elég nagyot néztem :D


Kicsit drágább kategória (900 euro), de összelegóztam gyorsan egy Cube Attention SL szintű bicót, kicsit jobb kerekekkel, és (a hátsó váltót leszámítva, ami XT) a 3*10es Deore váltás/hajtás helyett 1*10es full SLX váltás/hajtással + egy 60 euros ládával, ugyanannyira jött ki... :D Viszont nagyon durva akciókba futottam bele. Villán volt kb 40%

2018. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem spiláznám ennyire, ha totál ismeretlen pálya a terület. Az egyik kedvenc bicigliboltomban nézegettem a gépeket, 150-ért van már olyan bringa, amivel bátran el lehet menni túrázni, minden felszerelése jó (tehát nem alja kategória, hanem jól használható), 250-ért meg pöpec gépet kapni. (tudom, a maximalisták a város másik végére is csak karbonszálas üléscsővel mennek)

Volt itt régebben egy kérdés, ahol egy anyuka az oviba járós bringájára XT váltót akart rakni, nyilván a szomszéd pistike arra esküdött.

2018. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!