Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy gyárilag 25-622-es gumival...

V8asbéka kérdése:

Egy gyárilag 25-622-es gumival szerelt kerékpárra (Cube Attain Pro Disc 2017) rá tudok tenni egy 37-622-es külsőt?

Figyelt kérdés
Elfér-e, ha nem, akkor miért?

2018. máj. 1. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én így csípőből azt mondanám, hogy nem férne el, vagy neccesen. A gyártók általában a felhasználás céljának megfelelő optimum szélességű gummát teszik a bicókra, ekkora eltérést pedig ez alapján nem sok váz tolerál outi/hibrid kategóriában. A legbiztosabb egyébként az lenne, ha az eladónál/cube ügyfélszolgálatnál érdeklődnél :)
2018. máj. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is szinte biztos vagyok hogy nem fér bele. Az enyém gyárilag 23 mm volt. 28as épp hogy belefért. Meg ugye a szélesebb gumi magasabb és ballonosabb is.
2018. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pont ez lenne a célom, hogy egy kicsit városiasabb legyen a kerékpár, és egy minimális tapadást nyerjek vele nem túl tiszta, homokos utakon is. Valami alternatíva létezhet esetleg?

2018. máj. 1. 20:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 28-622 Continental SportContact teljesen jó városban, csak egy vagyonba kerül (régebben ötödannyiért lehetett kapni). A rece nem segít a városi aszfalton, akkor sem, ha vizes, inkább a gumi keveréke számít. Télen a hóban segít (ez egy-két nap szokott lenni legfeljebb), meg esetleg a földutakon. Meg kell nézni/ki kell próbálni, vagy belefér, vagy nem. A 23-622-vel szerelt országútim nekem is olyan, hogy a vizes út ilyen jégpálya-feeling, esőben nem is viszem ki sosem szabad akaratomból.
2018. máj. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kicsit beleástam magam, és videók alapján maximum egy 32-es gumit tudnak felapplikálni a vállalkozó szelleműek; hátha én is, de egy pár métert azért (ha megérkezik) majd csak teszek vele rázósabb helyeken is, utána meg meglátom.
2018. máj. 2. 01:24
 6/7 szlory ***** válasza:

a 28-32mm között már tiszta kényelem :D


ne fújd fel annyira, fölösleges. valóban a gumikeverék és mintázat a lényeges, nem a szélesség (ha a nettó tapadásról van szó) A ballonosság nyilván komfortot is fokoz, de 28mm / 5 bar tája már megfelelő egy Conti GP4000SII alkalmazásával. a trekking gumikból is (a klasszisokból) néha szokott lenni 28-as kiadás, 32 még inkább. Sok sikert!

2018. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánajárok, hogy esetleg egy 32-es gumi belepászítható-e a járgányba, aztán vágok is bele a dologba! :D
2018. máj. 2. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!