Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van valakinek tapasztalata a...

Leander0101 kérdése:

Van valakinek tapasztalata a slime folyadékkal feltöltött defektmentes bicaj belsőkről?

Figyelt kérdés
2018. máj. 3. 01:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Tüskék ellen jól teljesített nekem, de aztán egy nagy kátyuba figyelmetlenségből beleszáguldva akkorát kapott a kerék, hogy slime ide vagy oda, a felnik elmarták mindkét belsőmet egyszerre, én meg vakartam a tökömet az út szélén amíg nem jött értem anyukám, mivel még tartalék belső se volt nálam (öreg hiba). Miért kellett volna, ha egyszer defektvédett belsőm van? Hát ezért..:D De rá is van írva hogy csak pár mm (nem emlékszem) lyukat képes eltömíteni. Mindenesetre párszor megóvott az út széli pumpálástól, nem egy rossz dolog.
2018. máj. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szlory ***** válasza:
Konkrétan a Slime-ról még annyit, hogy öregszik, azaz idővel kuka (belsővel együtt). Különösen igaz ez akkor, ha hideg időben (télen?) is használod. Van pár gyártmány, a legdurvább öregedésre nem hajlamos és 5mm-ig tömít. Eredetileg katonai felhasználásra szánták :D
2018. máj. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Arra jó, hogy ne kapj naponta defektet az apró tüskéktől. Én külön vettem autós defekt tömítő folyadékot, mikor defektet kaptam, egyszerűbb volt beletolni, mint gumit cserélgetni az út szélén és utána továbbhasználható maradt.


Nagyobb vágásoktól nem véd, én például üveg törmelékbe mentem bele, ami szét is morzsolódott és jól kivágta a belsőt. Szóval azért 1-2 tartalék belső sosem árt.

2018. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ténylegesen belső nélkül, csak folyadékkal nem megy senki?
2018. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előnye:

erdőn-mezőn tekeréskor nagyon hasznos, a napi két belső cserét lehet vele megspórolni. A tüske lyukakat eltömíti (tehát nem ragasztó) tucatnyi lyukat is megfoghat úgy, hogy csak néha látsz egy zöld foltot a futófelületen és vidáman mész tovább. Ha a tüske benne marad és cseszteti, akkor nem tud tömíteni és az egész cucc szó szerint elvérzik :)


Hátránya:

a szelep belátható idő alatt (hónapok) eloxidálódik és el is tömíti a slime, nem lehet pumpálni, ekkor a 70 Ft-s szelepet cserélni kell és kész. Mivel nem ragasztó, ha a gumi teljesen leereszt és több lyuk van rajta, akkor nem lehet felpumpálni, mert a meglazult lyukak már ereszteni fognak.


Nem hátránya, de tudni kell: ahogy az első is írta, a hasadást nem fogja meg, tehát pótbelsőt vinni kell. De nekem egyszer egy külsőt is átvágó zúzott kő vágását is megfogta úgy ,hogy napokig kemény maradt a gumi.


Szóval szerintem zseniális cucc, hátrányai mellett is királydinnyés terepeken aranyat ér :)

2018. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!