Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy tárcsafék 203 mm-es...

Egy tárcsafék 203 mm-es tárcsával eltud hajlitani/görbiteni egy suntour xc-pro első teleszkópot?

Figyelt kérdés
szeretnék venni rá nagyobb tárcsát de nemtudom hogy lehet-e rá mert halottam hogy van olyan első teleszkóp amit elhajlít egy 203mm-es tárcsával rendelkező fék

2018. máj. 3. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el. Ha ilyen villád vagy, úgysem használnád ki, csak menőbb, mert nagyobb a 160asnál.
2018. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szlory ***** válasza:

Hogy ne csak halat adjak, hanem halászni tanítsalak:


1) Minden teleszkópnak van műszaki leírása, amiben részletezik a legnagyobb alkalmazható tárcsa méretét. Mert ha azon túlmégy, joggal számíthatsz az elhajlításra.


2) Ahol ezt mégsem közölték, ott pedig eszedbe se jusson 160 felé menni, azért nem írták oda, mert örülj, ha normálisan kiszolgálja a legkisebb méretet.


3) És egy szokáselv, komolyabb alátámasztás nélkül: jellemzően (már ha bringára szerelten kapod) legfeljebb 1 mérettel nagyobb tárcsa szokott ráférni. De mindenkinek jobb, ha az előző pont(ok) szerint jár el.

2018. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Abszolút engedd el. Nemcsak, hogy biztosan elnyírná a villádat, teljesen felesleges is. 200-as tárcsát csak agresszív Trail/Dh esetén érdemes használni, egyébként teljesen szükségtelen.
2018. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a gyors válaszokat, esetleg van ötletetek mivel tudnám enyhíteni a fékem melegedését? Multkor voltam jánoshegyen és egyszer arra lettem figyelmes hogy égett szag volt és szabályosan füstölt a hátsófékem (hidraulikus deore xt) Nem lesdz attol baja hogy ennyire felmelegszik?
2018. máj. 4. 00:17
 5/9 szlory ***** válasza:

Baja nem lesz, betét kopik, fékhatás csökken, ennyi. Fékbetétből ahhoz asszem az összes XT-hez szinteres kell, az jobban is bírja (fizika) a hevülést.


Amúgy elképzelhető, hogy túlmajrézod? Nem kell folyamatosan a féken lógni, szakaszosan fékezz. Egy Jánoshegyet még felnifékkel is. Vagy elindultál toronyiránt lefelé? Csak nem :D

2018. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a tippem, de javits ha nem igy van, hogy lecserélted a gyári féked XT-re, de tárcsát nem cseréltél hozzá :D
2018. máj. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból úgy tudom nincsen különbség a fékek között. Adapterekkel tolod távolabb az agytól a féket, ha nagyobb tárcsát akarsz használni. Ha simán féket cserélsz, és az adapter marad a régi, akkor ugyanolyan messze lesz a fék az agytól, nem kell hozzá másik tárcsa.
2018. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom, lehet hogy tulmajrézom :D az történt hogy megvettem az xt-t de acor tárcsa van jelenleg , de már tervben egy.shimano icetech-es, hátha segít, köszönöm mindenkinek :)
2018. máj. 5. 01:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, mert a gyári tárcsa lehet, hogy csak resines betéttel jó, az XT-t pedig simán lehet, hogy fémbetétessel vetted, ez így pedig nem jó kombó.
2018. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!